Τρίποντο… ανάσα για τη Δόξα επί της ΠΑΕΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

ΔΟΞΑ

Τη νίκη με 2-1 πανηγύρισε η Δόξα ως τυπικά φιλοξενούμενη κόντρα στην ΠΑΕΕΚ στο Μακάρειο για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Κατωκοπιάς άνοιξε το σκορ από το σημείο του πέναλτι με τον Σαντίκ στο 18ο λεπτό, ενώ ο Μπάμπιτς ισοφάρισε στο 23ο λεπτό για την ΠΑΕΕΚ με τον ίδιο τρόπο. Το νικητήριο γκολ για τη Δόξα ήρθε από τον Τιτζανί στο 61ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή η Δόξα έφτασε τους 11 βαθμούς και παραμένει όμως στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη, η ΠΑΕΕΚ έμεινε στους 8 βαθμούς και βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού, όμως έχει ένα παιχνίδι λιγότερο στο… χέρι.

Την ερχόμενη (12η) αγωνιστική, η ΠΑΕΕΚ θα πάει στη Λάρνακα (04/12 - 19:00) για να αντιμετωπίσει την Ανόρθωση στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», ενώ η Δόξα υποδέχεται στο Μακάρειο την ΑΕΚ (04/12 - 17:00).

ΠΑΕΕΚ (Μάκης Σεργίδης): Πρόσεκ, Μασέντο (Ορ 88'), Έσελινγκ, Ντιας, Σουμαόρο (Κωμοδίκης 79'), Δημητρίου, Νάντο (Τίμερμανς 79'), Χαραλάμπους (Καπαρτής 70'), Ενόχ, Μπάμπιτς, Κούρος

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Σισκόφσκι, Αντενόν, Ασαμόα, Σαντίκ, Οικονομίδης (Τιτζανί 60'), Λαφράνς, Μπαλντέ, Αντάμοβιτς (Τραϊτσέφσκι 60'), Στυλιανού, Μέσκα (Καραμανώλης 81'), Σάσι (Καλλής 81')