Φιλική ήττα στη Βουδαπέστη για την Εθνική μας (ΦΩΤΟ)

Παρασκευή, 4/6/2021 - 22:50

Τη φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα κόντρα στην Ουγγαρία στη Βουδαπέστη. Για τους Μαγιάρους το γκολ σκόραρε ο Σκάφερ στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης. Να αναφέρουμε πως ο Μιχαήλ στο 85ο λεπτό είπε «όχι» στον Νίκολιτς σε εκτέλεση πέναλτι.

Για τους γηπεδούχους, ο κεντρικός αμυντικός της Ομόνοιας, Άνταμ Λανγκ αγωνίστηκε για μια ώρα στην αναμέτρηση. Ο πρώην άσος του Απόλλωνα, Αττίλα Σάλαϊ, αγωνίστηκε καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Η εθνική μας ομάδα την ερχόμενη Δευτέρα, 7 Ιουνίου, θα αντιμετωπίσει στο Χάρκοβο την Ουκρανία, σε νέα φιλική αναμέτρηση στις 19:00 (ώρα Κύπρου). Παιχνίδι το οποίο μπορείτε να παρακολουθήσετε από το κρατικό κανάλι.

Ουγγαρία (Μάρκο Ρόσι): Γκουλάσι (Ντιμπούς 46'), Λανγκ (Όρμπαν 60'), Α.Σάλαϊ, Χόλεντερ, Σάφερ, Λόβρενσιτς (Μπόλα 60'), Κλέινσχέσλερ (Νέγκο 46'), Σίγκερ (Νάγκι 79'), Βάργκα, Μπότκα, Χαν (Νίκολιτς 60’)

Κύπρος (Νίκος Κωστένογλου): Μιχαήλ, Ν.Ιωάννου, Κ.Σωτηρίου, Καρώ (Ανδρέου 78'), Αβραάμ, Κάστανος (Χάμπος 63'), Αρτυματάς (Γκόγκιτς 71'), Ψάλτης (Παναγιώτου 71'), Πίττας, Χριστοφή (Μ.Ηλία 63'), Παπουλής (Λοΐζου 71')