Φιλική ήττα με δοκιμές για τη Νέα Σαλαμίνα

Τετάρτη, 7/12/2022 - 20:20

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Νέα Σαλαμίνα σήμερα (07/12, 18:30) από τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των «πρασίνων» για την επανέναρξη της Super League.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν την ευκαιρία, να... πειραματιστούν σε θέματα τακτικής και να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές, που δεν έχουν πολλά παιχνίδια στα πόδια τους.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές, με τους «πράσινους» να ανοίγουν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Σποράρ. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να παραμένει ίδιο.

Ο ρυθμός έπεσε στην ανάπαυλα, με το «τριφύλλι» να διαχειρίζεται καλά τον αγώνα και τους «ερυθρόλευκους» να προσπαθούν να αντιδράσουν. Εντέλει ο αγώνας έληξε με την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς να πανηγυρίζει τη νίκη.

Νέα Σαλαμίνα Α' ημίχρονοΚίσσας, Σεργίου, Άδωνη, Ντιακιτέ, Μαργκάσα, Μιγκελίτο, Κουμουρής, Τιάγκο, Νικολάου, Μποτεάκ, Ντορεγκαράι.

Νέα Σαλαμίνα Β' ημίχρονο: Κίσσας. Μάντζεκ, Βίκτωρος, Οφόρι, Λέουκο, Καρλίτος, Φιάκας, Φελίπε, Σταλόνε, Κλίμοβιτς, Τσίκο

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Σένκεφελντ, Σπόραρ, Μπερνάρ, Τσοκάι, Μάγκνουσον, Κώτσιρας, Παλάσιος, Βέρμπιτς.