Μοιρασιά στην Πάφο για Καρμιώτισσα και Δόξα (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 10/1/2021 - 17:55

Χωρίς νικητή και με τελικό αποτέλεσμα 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Καρμιώτισσας με τη Δόξα στο «Στέλιος Κυριακίδης» για τη 19η αγωνιστική.

H ομάδα του Χρύση Μιχαήλ προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 χάρις στο γκολ του Ισμαΐλ Σασί στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 85ο λεπτό με τον Μαρτίνο Χριστοφή.

Με την ισοπαλία αυτή η Καρμιώτισσα παρέμεινε στα χαμηλά έχοντας 16 βαθμούς ενώ από την άλλη η προσφυγική ομάδα έφτασε τους 25 βαθμούς και παραμένει εντός εξάδας.

Την ερχόμενη αγωνιστική (20η) η Καρμιώτισσα πάει στη Λάρνακα για να αντιμετωπίσει τον Ερμή στο «Αμμόχωστος - Επιστροφή» την Παρασκευή (15/01 - 19:00). Από την άλλη, η ομάδα της Δόξας θα φιλοξενήσει στο Μακάρειο την ΑΕΚ τη Δευτέρα (18/01 - 19:00).

Καρμιώτισσα (Χρύσης Μιχαήλ): Τούμπας, Ευσταθίου (Χατζηβασίλης 89'), Μπαράνοφ, Ρόμο, Ο.Σάσι (Κωμοδίκης 69'), Μπαργκάν (Παχίπης 77'), Πέρεζ, Ι.Σάσι, Μαλεκκίδης, Ρέινολντς, Νεοφύτου (Καπαρτής 89')

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (Τζίλσον 46'), Μουκτάρης (Χριστοφή 36'), Σαντίκ, Οικονομίδης, Λούις Κάρλος (Καλό 63'), Τραϊτσέφσκι (Ολιβέιρα 63'), Μέσκα, Κίκας (Ασαμόα 90')