Αθλητικά

Ο Πελέ διέψευσε τον γιο του για την υγεία του...

ΠΕΛΕ

Σε κατηγορηματική διάψευση των όσο υποστήριξε τη Δευτέρα ο γιος του, ότι υποφέρει από κατάθλιψη και βρίσκεται μόνος και απομονωμένος στο σπίτι του, δίχως να μπορεί να περπατήσει λόγω και του γνωστού προβλήματος του στο ισχίο, προχώρησε ο Πελέ.

Ο πρώην μεγάλος αστέρας του παγκοσμίου ποδοσφαίρου, δήλωσε: «Είμαι καλά. Σας ευχαριστώ για τις προσευχές και τις ανησυχίες σας, γίνομαι 80 ετών φέτος.

Έχω τις καλές μου και τις κακές μου μέρες. Αυτό είναι φυσιολογικό για ανθρώπους στην ηλικία μου. Δεν φοβάμαι. Είμαι αποφασισμένος και σίγουρος γι’ αυτό που κάνω».

Μάλιστα, ο Πελέ αναφέρθηκε σε πρότζεκτ που πραγματοποίησε πριν καιρό, αλλά και για αυτά που έχει προγραμματίσει για το μέλλον: «Δεν αποφεύγω να εκπληρώσω τις δεσμεύσεις μου στο γεμάτο πρόγραμμα μου. Αποδέχομαι τους σωματικούς περιορισμούς με τον καλύτερο δυνατό τρόπο».

Επόμενο άρθρο

Σκέφτεται την αποχώρηση από την Σίτι ο Γκουαρδιόλα

Προβληματισμένος από τις εξελίξεις παρουσιάζεται ο Ισπανός τεχνικός
15/02/2020 - 09:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Φίλοι και συγγενείς σπεύδουν στο πλευρό του Βάσου Λυσσαρίδη (ΙΒΝΤΕΟ)

Δεκάδες οι επισκέπτες για τον πρώην Πρόεδρο της Βουλής στην ιδιωτική κλινική της Λευκωσίας
25/02/2020 - 15:10

Όλα τα νεότερα για την κατάσταση της υγείας του Βάσου Λυσσαρίδη (ΒΙΝΤΕΟ)

Εξακολοθεί να νοσηλεύεται σε ιδιωτική κλίνική της Λευκωσίας με λοίμωξη του αναπνευστικού
24/02/2020 - 18:40

Τί είναι οι άφθες στο στόμα; Τι τις προκαλεί και πώς θα τις αντιμετωπίσετε

Οι φυσικές λύσεις και γιατί δεν υπάρχει συγκεκριμένο φάρμακο
23/02/2020 - 22:22

Νότης Σφακιανάκης: "Κατέρρευσε" την ώρα που τραγουδούσε (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες και καρέ-καρέ η στιγμή που απομακρύνεται από την πίστα
22/02/2020 - 13:14

Διαψεύδει για το θέμα με τον δημοσιογράφο,τα ειπε με ΕΑΚ

Ανακοίνωση εξέδωσε η ομάδα της Λευκωσίας για το θέμα που είχε προκληθεί
21/02/2020 - 22:28

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νέο ένταλμα σύλληψης για την υπόθεση απαγωγής του 31χρονου Αχμέτ (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλες οι εξελίξεις των τελευταίων ωρών στην πολύκροτη υπόθεση

Εικόνες ντροπής στο εσωτερικό του Νοσοκομείου Αθαλάσσας (ΒΙΝΤΕΟ)

Θέμα χρόνου η ανέγερση του νέου Νοσοκομείου, λέει η Κυβέρνηση
Ελλάδα

Αρνητικές οι εξετάσεις του ασθενή στο «Σωτηρία» για κορωνοϊό

Πληροφορίες για δεύτερο ύποπτο περιστατικό στο «Αττικόν»

«Έσβησαν» στην άσφαλτο πατέρας και νονός επιστρέφοντας από τη βάφτιση (ΒΙΝΤΕΟ)

Θρήνος στη Μανωλάδα Ηλείας για το χαμό των δύο ανδρών - Η τραγική ειρωνεία

Αρνητικό το ύποπτο κρούσμα κορωνοϊού στην Πάτρα

Ο 40χρονος ασθενής εξακολουθεί να νοσηλεύεται στο θάλαμο αρνητικής πίεσης

tv news

Η Βέρα και ο Ιάκωβος βρίσκουν στο δωμάτιο την αναίσθητη Αλεξία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα καταλαβαίνει με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι που παίζει η Μάρθα...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 26/02/2020 - 06:00DIVIDED