Ο εφιάλτης στον δρόμο για το... Champions League

Τετάρτη, 8/7/2020 - 23:03

Ο εφιάλτης του ΠΑΟΚ στα πλέι-οφ... συνεχίζεται.

Ο «δικέφαλος του βορρά» ήταν και πάλι κάκιστος και ακίνδυνος, ο Παναθηναϊκός τον κράτησε άνετα στο μηδέν (0-0) και του κόβει τον δρόμο και τις ελπίδες για την δεύτερη θέση που οδηγεί στο Champions League.

Εξαιρετικό στήσιμο των φιλοξενούμενων από τον Γιώργο Δώνη, ο οποίος πήρε την ταυτότητα του Άμπελ Φερέιρα και αν οι ποδοσφαιριστές του ήταν πιο επικίνδυνοι στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου θα μπορούσαν να βρουν ένα γκολ.

Φωνάζουν και μάλλον δίκαια οι «πράσινοι» για τη φάση του 30ου λεπτού, όταν ο Μπουζούκης έκανε το σουτ και η μπάλα βρήκε στο σώμα του Βαρέλα και στο απλωμένο του χέρι. Ο Σκόμινα έδειξε «παίζετε», ο VAR όπως φαίνεται του είπε πως δεν υπάρχει παράβαση και το ματς συνεχίστηκε κανονικά.

Δύο καλές φάσεις σε όλο το ματς ο ΠΑΟΚ και αυτές στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μαουρίσιο στη μία να κάνει κάκιστο πλασέ και να μην βρίσκει εστία και τον Μάτος στο φινάλε να κάνει... τσαφ από τη μικρή περιοχή. Ανώτερος ο Παναθηναϊκός, πίεζε σωστά στα 3/4 του γηπέδου και έκλεβε διαρκώς μπάλες, έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Μπουζούκη που έκανε τρομερό ματς.