Ο Άρης «τούμπαρε» τη Δόξα και ανέβηκε στη δεύτερη θέση (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 18/10/2021 - 19:54

Τεράστια νίκη με ανατροπή για τον Άρη στο Μακάρειο κόντρα στη Δόξα για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta. Η ομάδα της Λεμεσού πήρε το τρίποντο με 2-1 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε Τιτζιάνι στο έβδομο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 86ο λεπτό με τον Στεπίνσκι. Το τρίποντο για την «Ελαφρά Ταξιαρχία» χάρισε ο Σικόρσκι με το γκολ τους στο 89ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή ο Άρης έφτασε τους 13 βαθμούς και ανέβηκε μόνος στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη, η ομάδα της Κατωκοπιάς έμεινε στους έξι βαθμούς και στην όγδοη θέση.

Την ερχόμενη (7η) αγωνιστική του πρωταθλήματος, η Δόξα πάει στο ΓΣΠ για να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό (22/10 - 19:00) στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της αγωνιστικής. Με τη σειρά του ο Άρης φιλοξενεί στο Τσίρειο τον ΑΠΟΕΛ (24/10 - 19:00).

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Σισκόφσκι, Αντενόν, Ασαμόα, Τιτζιάνι, Σαντίκ, Οικονομίδης (Ολιβέιρα 69'), Λαφράνς, Μπαλντέ (Σάσι 65'), Αντάμοβιτς, Καραμανώλης, Μέσκα

Άρης (Λιάσος Λουκά): Βανά, Καζού, Ν.Λόπες (Ανδρέου 86'), M.Γκαρσία, Σίλντενφελντ, Στεπίνσκι, Φράγκος (Σικόρσκι 60'), Γιάγκο, Κβάτσουκ (Μπαμπίκα 60'), Πατσέκο (Ντελμίρο 69'), Μπογκντάν (Μπράουν 86')