Ντύθηκε… Άγιος Ράσφορντ και έστειλε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην 4άδα

Σάββατο, 31/12/2022 - 16:24

«Καθάρισε» για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο… τιμωρημένος Ράσφορντ.

Η ομάδα του Τεν Χαγκ επικράτησε 1-0 της Γουλβς εκτός έδρας και ανέβηκε στην πρώτη τετράδα, με τον 25χρονο επιθετικό να έρχεται από τον πάγκο και να τη λυτρώνει με ωραίο γκολ στο 76ο λεπτό.

Ο Ολλανδός τεχνικός άφησε στον πάγκο στο πρώτο μέρος τον διεθνή φορ, λόγω πειθαρχικού παραπτώματος, αλλά αναγκάστηκε να τον ρίξει στη μάχη στο δεύτερο βλέποντας τα… σκούρα και αυτός τον έβγαλε ασπροπρόσωπο.

Οι «κόκκινοι διαβόλοι» είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης στο α’ μέρος (με τους γηπεδούχους να είναι εντελώς ακίνδυνοι), αλλά κάτι τους έλειπε στην τελική προσπάθεια και όπως αποδείχθηκε αυτός ήταν ο Ράσφορντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άργησε να απειλήσει, με τη Γουλβς να έχει την πρώτη καλή στιγμή με φάουλ του Νέβες και στην πρώτη καλή στιγμή στο β’ μέρος βρήκαν δίχτυα οι φιλοξενούμενοι.