Νίκη με ανατροπή στο τρίτο φιλικό της Ομόνοιας στην Πολωνία (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 24/7/2019 - 19:53

Νικηφόρο ήταν το τρίτο φιλικό της Ομόνοιας επί Πολωνικού εδάφους, κόντρα στην Lechia Gdansk. Οι «πράσινοι» παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 από το πρώτο λεπτό, ανέτρεψαν το σκορ και κέρδισαν με 2-1.

Ο Ραμίρες ισοφάρισε στο 13' με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μανρίκε. Η Κυπριακή ομάδα ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα από την αντίπαλο της, παρά τις πολλές αλλαγές, και κατάφερε να πετύχει δεύτερο γκολ με τον Χαραλάμπους στο 88' μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ. Νωρίτερα, στο 79ο λεπτό, ο Ουζόχο είχε αποκρούσει πέναλτι.

Η αρχική ενδεκάδα της Ομόνοιας (4-2-3-1): Ουζόχο - Μαυρίας, Λούφτνερ, Λάνγκ, Μανρίκε - Γκόμεθ, Κατελάρης - Χριστοφή, Τιάγκο, Εζρά  - Ραμίρεζ

Στο δεύτερο ημίχρονο πέρασαν ως αλλαγή οι Άλβες, Κακουλλής, Λοΐζου, Περέιρα, Κούσουλος, Γκαφούρ, Παναγιώτου, Γκόμες, Μόντες και Χαραλάμπους.

Προληπτικά έμεινε εκτός ο Ματ Ντάρμπισαϊαρ, λόγω ενόχλησης. Εκτός επίσης ο Κωνσταντίνος Παναγή, που ακολουθεί εξειδικευμένο πρόγραμμα, όπως και ο Μαρίνος Τζιωνής (επίσης εκτός).

Είχαν προηγηθεί θυμίζουμε τα φιλικά με Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ και Άρκα Γκντίνια, με το «τριφύλλι» να γνωρίζει την ήττα και στα δύο.

Το παιχνίδι, που διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο «Mistral», προβλήθηκε ζωντανά μέσω Live Streaming, από το επίσημο διαδικτυακό κανάλι των «πρασίνων», OFC TV και μπορείτε να το παρακολουθήσετε παρακάτω: