Φιλική... επικράτηση για την Ομόνοια στο Δασάκι

Σάββατο, 25/7/2020 - 19:56

Φιλική νίκη στο Δασάκι για την Ομόνοια επί του Εθνικού με 2-0 χάρη στα γκολ των Παπουλή (10') και Κακουλλή (19') από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Εθνικός μπήκε καλά στον αγωνιστικό χώρο όμως η Ομόνοια κατάφερε μέχρι το 20λεπτο να έχει γερό προβάδισμα με το μέρος της. Μάλιστα, στο 21ο λεπτό ο Λέτσιακς έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια παρά τις πολλές αλλαγές κατάφερε να πιέσει ξανά τους γηπεδούχους όμως δε βρήκε το τρίτο γκολ. Πάντως για άλλη μια φορά ο Χένινγκ Μπεργκ είδε πολλά πρόσωπα και έβγαλε αρκετά συμπεράσματα από την αναμέτρηση.

Εθνικός Άχνας (Ντιν Κλάφουριτς): Στρατηλάτης, Κυπριανού, Χριστοφη, Ντέιβινσον, Περατικός, Κουντόμπιακ, Κκολός, Μωυσέως, Παπαγεωργίου, Ηλία Μάριος, Χαραλάμπους

Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Φαμπιάνο, Μαυρίας, Λούφτνερ, Λανγκ, Λέτσιακς, Γκόμεθ, Γκόμες, Τιάγκο, Μποτεάκ, Παπουλής, Κακουλλής

Κούσουλος, Τζιωνής και Κίκο μπήκαν στο παιχνίδι με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. Ματ, Λοϊζου, Παναγιώτου, Περέιρα, Χούμποτσαν, Χαραλάμπους, Σάββα και Κυριακίδης πέρασαν στην αναμέτρηση στο 58ο λεπτό συμπληρώνοντας... εντεκάδα αλλαγών για τους «πράσινους».