Έσωσε την... παρτίδα στο 83' και πήρε τον βαθμό από την Ισπανία η Γερμανία

Κυριακή, 27/11/2022 - 22:53

Συμβιβασμός μεταξύ της Ισπανίας και της Γερμανίας με 1-1, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η «φούρια ρόχα» είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων μέχρι το 70ο λεπτό, όμως μετά έχασε τον ρυθμό της και υπέπεσε σε λάθη.

Τα «πάντσερ» ακόμη μια φορά δεν ήταν αντάξια των προσδοκιών τους, όμως έσωσαν την... παρτίδα στο δεύτερο ημίχρονο, κόβοντας τα «φτερά» των αντιπάλων τους και έμειναν ζωντανοί στην διεκδίκηση της πρόκρισης.

Τα γκολ της αναμέτρησης έβαλαν, οι Μοράτα (62') και Φίλκρουγκ (83').

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Ισπανία βρίσκεται στην πρώτη θέση με 4 βαθμούς και η Γερμανία στον πάτο του πίνακα με έναν βαθμό.

Πλέον η τελευταία αγωνιστική, θα αναδείξει ποιοι θα προκριθούν στον επόμενο γύρο, με την Ισπανία να αντιμετωπίζει την Ιαπωνία (01/12, 21:00) και η Γερμανία την Κόστα Ρίκα (01/12, 21:00).

To Live της αναμέτρησης

27/11/2022
22:53
Τέλος

Οι δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1.

27/11/2022
22:48
Έξι λεπτά καθυστερήσεις
27/11/2022
22:40
83' ΓΚΟΛ για την Γερμανία

Μετά από πάτημα του Μουσιάλα, η μπάλα φτάνει στον Φίλκρουγκ ο οποίος με πολύ ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή, εκτελεί τον Σιμόν για το 1-1.

27/11/2022
22:30
73' Μεγάλη ευκαιρία για την Γερμανία

Υπέροχη κάθετη του Σανέ, βγάζει τετ-α-τετ τον Μουσιάλα που σουτάρει πάνω στον Σιμόν.

27/11/2022
22:26
70' Τριπλή αλλαγή για την Γερμανία

Φίλκρουγκ, Σανέ και Κλόστερμαν μέσα, έξω οι Μίλερ, Κερέρ, Γκιντογκάν για τη Γερμανία.

27/11/2022
22:23
66' Διπλή αλλαγή για την Ισπανία

Κόκε και Νίκο Γουίλιαμς μέσα, έξω οι Ασένσιο, Γκάβι.

27/11/2022
22:18
62' ΓΚΟΛ για την Ισπανία

Ο Άλμπα έκανε συρτή σέντρα από τα αριστερά, με αποδέκτη τον Μοράτα μέσα στην μικρή περιοχή, ο οποίος έστειλε με το εξωτερικό την μπάλα στα δίχτυα.

27/11/2022
22:16
59΄Αντιδράει η Ισπανία

Ο Όλμο έκανε το σουτ, αρκετά έξω από την μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Νόιερ.

27/11/2022
22:13
56΄Μεγάλη ευκαιρία για την Γερμανία

Ο Κίμιχ επιχείρησε το σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, μετά από λάθος της άμυνας των Ισπανών, με τον Σιμόν τελικά να αποκρούει.

27/11/2022
22:11
54' Αλλαγή για την Ισπανία

Ο Μοράτα θα περάσει στην θέση του Τόρες.