Τελικό: Βασιλεία - Ανόρθωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Πέμπτη, 24/9/2020 - 23:20

Η Ανόρθωση παρά την προσπάθεια του δευτέρου ημιχρόνου, δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 3-2 από τη Βασιλεία μένοντας εκτός συνέχειας στην Ευρώπη.

Η ομάδα της Αμμοχώστου πλήρωσε τα τραγικά της λάθη και την έκταση που έφτασε το σκορ στο πρώτο μέρος, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια πίσω με 3-1.

Μετά την ανάπαυλα και παρά το γεγονός ότι μπήκε με το χειρότερο δυνατό τρόπο όταν και αποβλήθηκε ο Οκριασβίλι, έβγαλε ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να μειώση εκ νέου μπαίνοντας στο κυνήγι της διεκδίκησης του αγώνα.

Από 'κει και πέρα όμως, παρά τη μεγάλη προσπάθεια, δεν κατάφερε να βρει άλλο ένα γκολ και μοιραιά ηττήθηκε και αποκλείστηκε.

Το live της αναμέτρησης:

24/09/2020
23:20
Τέλος του αγώνα
24/09/2020
23:18
93' Ευκαιρία για την Ανόρθωση

Ο Κβιλιτάια δοκίμασε το σουτ έξω από την περιοχή, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Βασιλείας απέκρουσε δύσκολα διώχνοντας τη μπάλα

24/09/2020
23:17
92' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βασιλεία

Μετά από γύρισμα στην περιοχή, ο Ομπερλίν μόνος μπροστά στην κενή εστία δεν κατάφερε να σκοράρει

24/09/2020
23:15
90' Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος
24/09/2020
23:12
88' Με δέκα και η Βασιλεία

Δεύτερη κίτρινη στον Μος, δέκα εναντίον δέκα, δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου

24/09/2020
23:02
78' Τελευταία αλλαγή για την Ανόρθωση

Μέσα ο Γκαλίτσιος και έξω ο Σελίν που δεν μπορεί να συνεχίσει

24/09/2020
22:59
Το 3-2 της Ανόρθωσης
24/09/2020
22:55
70' Σχόλιο

Αλλαγμένη Ανόρθωση δείχνει να έχει τα ψυχικά αποθέματα και ψάχνει να φέρει το ματς στα ίσα με παίκτη λιγότερο, ένα 20λεπτο πριν το φινάλε

24/09/2020
22:51
67' Γκολ για την Ανόρθωση

Εύστοχος ο Κβιλιτάια, ξανά στο παιχνίδι η «Κυρία»

24/09/2020
22:50
66' Πέναλτι για την Ανόρθωση

Ο Μίχα με το που μπήκε κατάφερε να κερδίσει, σωστά, το πέναλτι

24/09/2020
22:46
61' Δεύτερη αλλαγή για την Ανόρθωση

Έξω ο Μαργκάσα και μέσα ο Ντορ Μίχα, ο οποίος πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με τον φοίνικα στο στήθος

24/09/2020
22:41
58' Σχόλιο

Τίποτα το αξιόλογο μέχρι τώρα, με την Ανόρθωση να ψάχνει ένα θαύμα βρισκόμενη πίσω στο σκορ με 3-1 και μάλιστα με παίκτη λιγότερο

24/09/2020
22:34
49' Με 10 η Ανόρθωση

Ο κιτρινισμένος Οκριασβίλι έκανε θέατρο στην περιοχή και η Ανόρθωση μένει με παίκτη λιγότερο

24/09/2020
22:31
47' Πρώτη ευκαιρία για την Ανόρθωση

Ο Μαργκάσα έδωσε στον Κβιλιτάι, ο οποίος δοκίμασε το σουτ μέσα από την περιοχή, κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ η μπάλα

24/09/2020
22:30
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Η Ανόρθωση κατάφερε να μειώσει στο φινάλε του πρώτου μέρους, ωστόσο το έργο της παραμένει εξαιρετικά δύσκολο ενόψει ανάπαυλας

24/09/2020
22:15
45' Γκολ για την Ανόρθωση

Ο Οκριασβίλι έκανε τη σέντρα, ο Σίλντενφελντ κατέβασε και ο Βργκοτς με δυνατό σουτ μείωσε σε 3-1

24/09/2020
22:10
40' Σχόλιο

Η Ανόρθωση κρατάει περισσότερο μπάλα στο τελευταίο διάστημα του αγώνα, χωρίς όμως να απειλεί, πέντε λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου

24/09/2020
22:00
Δείτε το 3-0 της Βασιλείας
24/09/2020
21:58
Πήρε την πρόκριση η ΤΣΣΚΑ Σόφιας

Όχι πως ενδιαφέρει τόσο (πλέον), αλλά η ΤΣΣΚΑ Σόφιας είναι η ομάδα που προκρίθηκε στα play-off και θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού. Νίκησε στη Βουλγαρία με 3-1 την Τόρσχβαν

24/09/2020
21:56
Δείτε το 2-0 της Βασιλείας
24/09/2020
21:52
23' Σχόλιο

Δείχνει να καταρρέει η Ανόρθωση και δεν φαίνεται ικανή να μπει ξανά στο παιχνίδι. Το ένα λάθος διαδέχεται το άλλο, το σκορ βρίσκεται ήδη στο 3-0 και οι φωνές του Τιμούρ Κετσπάγια ακούγονται μέχρι... την Κύπρο

24/09/2020
21:50
21' Τρίτο γκολ για τη Βασιλεία

Τραγικό λάθος του Λόρια που δεν συγκράτησε το σουτ του Παντούλα, η μπάλα κόντραρε στον Αμπαρτζουμιάν και κατέληξε στα δίχτυα για το 3-0

24/09/2020
21:48
Δείτε το 1-0 της Βασιλείας
24/09/2020
21:47
18' Πρώτη κάρτα στο παιχνίδι

Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, ο αμυντικός Βίντμερ κράτησε τον Οκριασβίλι και κιτρινίστηκε

24/09/2020
21:44
15' Σχόλιο

Η Ανόρθωση πραγματοποιεί το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα στην Ελβετία, βρισκόμενη πίσω στο σκορ με 2-0 στο πρώτο 15λεπτο. Δύο τέρματα τα οποία προήλθαν από λάθη της άμυνας και πλέον η «Κυρία» έχει ένα βουνό να ανέβει

24/09/2020
21:41
12' Δεύτερο γκολ για τη Βασιλεία

Λάθος διώξιμο του Μαργκάσα, ο Κάμπος μάζεψε και με δυνατό σουτ κάρφωσε τη μπάλα στα δίχτυα του Λόρια, κάνοντας το 2-0

24/09/2020
21:38
8' Διπλή φάση για την Ανόρθωση

Ο Μαργκάσα σέντραρε στην περιοχή, εκεί όπου ο Αρτυματάς έπιασε το κεφάλι, ωστόσο η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ. Στην εκτέλεση ο ίδιος παίκτης πήρε ξανά την κεφαλιά, χτύπησε όμως στο έδαφος πρώτα και μάζεψε ο τερματοφύλακας της Βασιλείας

24/09/2020
21:36
6' Σχόλιο

Το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα για την Ανόρθωση, η οποία με το «καλησπέρα» βρίσκεται πίσω στο σκορ και καλείται να βγάλει αντίδραση

24/09/2020
21:33
4' Γκολ για τη Βασιλεία

Εκτέλεση φάουλ στην περιοχή, η άμυνα αδράνησε και ο Βίντμερ με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ

24/09/2020
21:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης