«Έσωσε» το βαθμό στη... ματσάρα με τον Άρη η Ομόνοια (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 7/11/2022 - 20:25

Συμβιβασμός στη... ματσάρα!

Άρης και Ομόνοια εξήλθαν ισόπαλες 1-1 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», σε αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.

Σε ένα «γεμάτο» παιχνίδι, με πάρα πολλές ευκαιρίες, οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν και πήραν από ένα βαθμό, στην πρώτη φετινή ισοπαλία και για τις δύο ομάδες.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» είχε τον πλήρη έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, εκεί όπου προηγήθηκε με τον Κακόριν στο 39ο λεπτό, ενώ είχε κι άλλες φάσεις μετά την ανάπαυλα για περισσότερα τέρματα.

Η ομάδα της Λευκωσίας, όμως, έβγαλε αντίδραση στο β' μέρος και έφερε το ματς στα ίσα με τον Χούπερ στο 70' και είχε μάλιστα κάποιες ευκαιρίες για ανατροπή, όμως το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Με αυτή την ισοπαλία ο Άρης παρέμεινε στην 2η θέση με 22 βαθμούς και στο -4 πλέον από την κορυφή, ενώ την επόμενη (11η) αγωνιστική φιλοξενείται την Παρασκευή (11/11, 19:00) από τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος».

Από την άλλη, η Ομόνοια έπεσε στην 9η θέση με 13 βαθμούς και την ίδια μέρα και ώρα (11/11, 19:00) υποδέχεται, ως τυπικά γηπεδούχος, τον Ολυμπιακό στο ΓΣΠ.

07/11/2022
20:55
Το... τρίτο ημίχρονο
07/11/2022
20:25
Τέλος του αγώνα

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, Άρης και Ομόνοια συμβιβάστηκαν στο 1-1 στην πρώτη φετινή ισοπαλία των δύο ομάδων

0

07/11/2022
20:21
+4 λεπτά καθυστερήσεις
07/11/2022
20:18
88' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Μπάρκερ δοκίμασε ένα καλό μακρινό σουτ και ο Σωφρονίου απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ

07/11/2022
20:16
86' Νέα φάση για τον Άρη

Ο Κακόριν έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Τζαβέ έπιασε το σουτ στην κίνηση και ο Ουζόχο είπε ξανά «όχι»

07/11/2022
20:12
82' Απειλεί εκ νέου ο Άρης

Μετά από απομάκρυνση, ο Γιαμπλόνσκι έπιασε ένα δυνατό σουτ στην κίνηση, εκτός περιοχής, με τον Ουζόχο να μπλοκάρει με τις γροθιές

07/11/2022
20:04
74' Καλή στιγμή για τον Άρη

Μετά από αντεπίθεση, ο Καζού δοκίμασε το διαγώνιο σουτ από αριστερά, η μπάλα κόντραρε στον Κίτσο και ο Ουζόχο απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ

07/11/2022
20:03
73' Απειλεί ξανά η Ομόνοια

Ο Λοΐζου εκτέλεσε το φάουλ, με σέντρα στην περιοχή και ο Γιούστε με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια

07/11/2022
20:00
70' Γκολ για την Ομόνοια

Ο Λοΐζου έδωσε ωραία δεξιά για τον Χούπερ, αυτός τελείωσε υποδειγματικά τη φάση και έφερε το ματς στα ίσα

0

07/11/2022
19:57
66' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη

Ο Μπράουν με ωραία κάθετη πάσα έβγαλε μόνο τον Μπέγκτσον, αυτός βρέθηκε απέναντι στον Ουζόχο και έκανε το πλασέ, όμως ήταν αδύναμο και ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας μάζεψε

07/11/2022
19:54
64' «Άγγιξε» την ισοφάριση η Ομόνοια

Ο Χούπερ έδωσε αριστερά στον Μπάρκερ, αυτός μπήκε περιοχή και έπιασε ένα καλό σουτ, με τη μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι

07/11/2022
19:52
62' Πρώτη αλλαγή για τον Άρη

Ο Σπόλιαριτς παίρνει τη θέση του Μπαμπίκα, που δεν μπορεί να συνεχίσει

07/11/2022
19:49
59' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Παπουλής μπήκε στην περιοχή με ωραία ατομική προσπάθεια και έκανε το διαγώνιο σουτ, με τον Μουσούντα να προλαβαίνει να βάζει την κόντρα σε κόρνερ

07/11/2022
19:48
58' Τριπλή αλλαγή για την Ομόνοια

Χαραλάμπους, Μπεζούς και Ανσαριφάρντ έξω, μέσα οι Παπουλής, Λοΐζου και Χούπερ

07/11/2022
19:41
51' Καλή στιγμή για τον Άρη

Ο Στρούσκι έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Μπαμπίκα έκανε την προβολή στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα πέρασε λίγο έξω

07/11/2022
19:35
46' Έναρξη β' μέρους

Με αλλαγή η Ομόνοια, έξω ο Μπρούνο και μέσα ο Μπάρκερ

07/11/2022
19:18
Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Ο Άρης ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του πρώτου 45λεπτου και δικαίως βρίσκεται μπροστά στο σκορ, απέναντι στην Ομόνοια.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, μαζί και την κατοχή της μπάλας, δημιουργώντας και χάνοντας αρκετές φάσεις και τελικά βρήκαν στόχο με τον Κακόριν στο 39ο λεπτό.

Λίγα πράγματα από την ομάδα της Λευκωσίας, η οποία δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά και καλείται να αλλάξει άρδην την εικόνα του για να αποφύγει ακόμη μια ήττα.

0

07/11/2022
19:10
39' Γκολ για τον Άρη

Ο Καζού εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά, ο Κακόριν απέφυγε το μαρκάρισμα του Μίλετιτς και με δυνατή κεφαλιά από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

0

07/11/2022
19:01
30' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη

Ο Καζού εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μουσούντα, αμαρκάριστος από κοντά, έστειλε τη μπάλα έξω

07/11/2022
18:48
17' Νέα ευκαιρία για τον Άρη

Στην αντεπίθεση, ο Κακόριν δοκίμασε ένα καλό, δυνατό σουτ από μακριά, με τον Ουζόχο να μπλοκάρει

07/11/2022
18:45
14' Απειλούν ξανά οι φιλοξενούμενοι

Ο Κασάμα έπιασε ένα καλό σουτ, εκτός περιοχής, με τη μπάλα να περνάει ξανά πάνω από τα δοκάρια

07/11/2022
18:44
13' Καλή στιγμή για την Ομόνοια

Ο Λέτσιακς επιχείρησε να απειλήσει με μια μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ και η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια

07/11/2022
18:41
10' Νέα φάση για τους γηπεδούχους

Στην εκτέλεση, η μπάλα στρώθηκε έξω στην περιοχή για τον Μπρόρσον, ο οποίος έπιασε ένα δυνατό σουτ και ανάγκασε τον Ουζόχο σε δύσκολη επέμβαση σε κόρνερ

07/11/2022
18:40
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη

Ο Καζού μπήκε απειλητικά στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ από καλή θέση στα αριστερά, με τον Γιούστε σωτήρια να βάζει το πόδι σε κόρνερ

07/11/2022
18:33
2' Πρώτη τελική στο ματς

Ο Μπαμπίκα δοκίμασε ένα δυνατό μακρινό σουτ, με τη μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια

07/11/2022
18:31
1' Έναρξη του αγώνα