Ανεπιθύμητος συμβιβασμός για Ανόρθωση και Ομόνοια (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 29/1/2022 - 20:51

Ισοπαλία... ανεπιθύμητη!

Ανόρθωση και Ομόνοια έμειναν στο 1-1 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.

Ένα αποτέλεσμα που δεν αφήνει καμία ομάδα ικανοποιημένη, αφού αμφότερες χάνουν σημαντικό έδαφος στη βαθμολογία.

Η ομάδα της Λευκωσίας ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με γκολάρα του Λέτσιακς στο 26ο λεπτό, ωστόσο η «Κυρία» ισοφάρισε με κεφαλιά του Βερχόβετς, έντεκα λεπτά αργότερα.

Με αυτή την ισοπαλία η Ανόρθωση παρέμεινε στην 6η θέση με 27 βαθμούς πλέον και την επόμενη (20η) αγωνιστική φιλοξενείται την Κυριακή (6/2, 16:00) από την Πάφο στο «Στέλιος Κυριακίδης». Μεσοβδόμαδα (3/2, 18:00) δίνει τη ρεβάνς της νίκης με 3-1 απέναντι στην Πάφο στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», για τη β' φάση του κυπέλλου.

Αντίθετα με την ισοπαλία η Ομόνοια έμεινε στην 5η θέση με 28 βαθμούς (και δύο αγώνες περισσότερους) και τη μεθεπόμενη Δευτέρα (7/2, 16:30) υποδέχεται τον Εθνικό στο ΓΣΠ. Πριν από αυτό όμως, φιλοξενεί την ερχόμενη Τρίτη (1/2, 17:00) τον ΠΟΞ στο ΓΣΠ, στον επαναληπτικό της νίκης με 5-0 για τη β' φάση του κυπέλλου.

Το live του μεγάλου ματς

29/01/2022
21:30
29/01/2022
20:52
Τέλος του αγώνα

Ανόρθωση και Ομόνοια έμειναν στο ισόπαλο 1-1, σε ένα αποτέλεσμα που δεν ικανοποιεί καμία από τις δύο ομάδες

0

29/01/2022
20:48
3 τα λεπτά των καθυστερήσεων
29/01/2022
20:48
90' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Ασάντε από δεξιά βγήκε μόνος απέναντι στον Λόρια και δοκίμασε το πλασέ, με τον τερματοφύλακα της Ανόρθωσης να αποκρούει σε κόρνερ

29/01/2022
20:45
87' Καλή στιγμή για την Ομόνοια

Ο Κακουλλής βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση και δοκίμασε το σουτ εντός περιοχής, με τη μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια

29/01/2022
20:41
84' Νέα ευκαιρία για την Ανόρθωση

Ο Πόποβιτς στην περιοχή έστρωσε έξω για τον Νοβότνι, το κοντινό σουτ του οποίου πέρασε πάνω από τα δοκάρια

29/01/2022
20:38
80' Φάση μετά από ώρα για την Ανόρθωση

Ο Ντέλετιτς δοκίμασε το διαγώνιο σουτ, λίγο έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να περνάει εκτός

29/01/2022
20:36
78' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Λέτσιακς από αριστερά έκανε το γύρισμα έξω στο πέναλτι για τον Μποτεάκ, αυτός έπιασε με τη μια το σουτ και αστόχησε από ευνοϊκή θέση

29/01/2022
20:31
73' Δεύτερη αλλαγή και για την Ομόνοια

Ο Μπασιρού που επέστρεψε από το Κύπελλο Εθνών Αφρικής, παίρνει τη θέση του Ψάλτη

29/01/2022
20:23
65' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Παπουλής έδωσε στον Λοΐζου που πάτησε περιοχή και δοκίμασε το πλασέ, η μπάλα κόντραρε στο πόδι του Κορρέα, βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε σε κόρνερ

29/01/2022
20:21
63' Δεύτερη αλλαγή για την Ανόρθωση

Έξω ο σκόρερ Βερχόβετς και μέσα ο Πόποβιτς

29/01/2022
20:16
59' Πρώτη αλλαγή και για την Ανόρθωση

Ο Ντέλετιτς παίρνει τη θέση του Καλτσά

29/01/2022
20:14
57' Πρώτη αλλαγή για την Ομόνοια

Έξω ο Τσέποβιτς, μέσα ο Παπουλής

29/01/2022
20:04
46' Έναρξη δευτέρου μέρους

Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

29/01/2022
19:46
Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Άλλο παιχνίδι από το 20λεπτο και έπειτα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια και έχοντας πετύχει από ένα γκολ.

Η Ομόνοια ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με γκολάρα του Λέτσιακς στο 26ο λεπτό, ωστόσο η Ανόρθωση ισοφάρισε με κεφαλιά του Βερχόβετς, έντεκα λεπτά αργότερα.

Στο πρώτο μέρος υπήρχε μπόλικη ένταση και πάθος και το δεύτερο μέρος να αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον.

0

29/01/2022
19:43
44' «Απαντάει» στις ευκαιρίες η Ανόρθωση

Ο Αμπαρτζουμιάν έδωσε στην περιοχή για τον Καλτσά που δοκίμασε το διαγώνιο σουτ από από κοντά, ωστόσο ήταν άστοχο και η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

29/01/2022
19:43
Το γκολ του Βερχόβετς για το 1-1 της Ανόρθωσης
29/01/2022
19:42
42' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Κακουλλής μπήκε περιοχή και δοκίμασε το διαγώνιο συρτό σουτ, με τον Λόρια να αποκρούει σταθερά

29/01/2022
19:37
37' Γκολ για την Ανόρθωση

Ουάρντα και Κορέια συνεργάστηκαν από τα αριστερά, ο δεύτερος έκανε τη σέντρα στην περιοχή και ο Βερχόβετς ανενόχλητος με κεφαλιά «ψαράκι» στο ύψος του πέναλτι, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1

0

29/01/2022
19:32
Η γκολάρα του Λέτσιακς για το 0-1 της Ομόνοιας
29/01/2022
19:25
25' Γκολ για την Ομόνοια

Ο Λέτσιακς πήρε τη μπάλα και έπιασε έναν «κεραυνό» από μακριά, στέλνοντας τη μπάλα στο «παραθυράκι» του Λόρια, πετυχαίνοντας γκολάρα για το 0-1

0

29/01/2022
19:21
20' Προσεκτικές οι δύο ομάδες

Συμπληρωμένο το πρώτο 20λεπτο στην αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να προσέχουν ιδιαίτερα και έχουν ως πρώτο μέλημα την άμυνα, εξού και δεν βλέπουμε πολλές φάσεις.

Το παιχνίδι πάντως δεν έχει πιάσει ρυθμό, μιας και γίνονται πολλά φάουλ και διακόπτεται συνεχώς.

0

29/01/2022
19:06
6' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Μποτεάκ έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Τσέποβιτς κατέβασε για τον Λοΐζου, αυτός έκανε το σουτ από κοντά και έστειλε τη μπάλα λίγο έξω

29/01/2022
19:04
5' Πρώτη τελική στον αγώνα

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καλτσά και απομάκρυνση από την άμυνα, ο Χουσμπάουερ δοκίμασε με τη μια το σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα βρήκε σε σώματα και απομακρύνθηκε

29/01/2022
19:00
1' Έναρξη του μεγάλου ματς