Τελικό: ΑΕΚ - ΑΠΟΕΛ (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 30/8/2020 - 22:20

Σπουδαία νίκη με 3-0 απέναντι στον ΑΠΟΕΛ πήρε η ΑΕΚ, στο μεγάλο παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής.

Η ομάδα της Λάρνακας επικράτησε κατά κράτος του αντιπάλου της και πήρε με... άνεση ένα πολύ σημαντικό τρίποντο, κάνοντας το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα.

Τραγικός για ακόμη ένα παιχνίδι ο ΑΠΟΕΛ, που συνεχίζει να προβληματίζει, δεχόμενος μια βαριά ήττα και μένει χωρίς νίκη στις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν οι Σπιρόβσκι (7'), Άμπραχαμ (55') και Τρισκόφσκι (72').

30/08/2020
22:19
90+2' Τέλος του αγώνα

Σπουδαία νίκη με 3-0 για την ΑΕΚ

30/08/2020
22:14
88' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Τετ α τετ του Εντονγκαλά, πάνω στον Τόνιο το πλασέ του

30/08/2020
22:13
86' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Ακοράν κατέβασε ωραία στην περιοχή για τον Τρισκόφσκι, ο οποίος έκανε το σουτ, το οποίο αποκρούστηκε δύσκολα από τον Σίλβα

30/08/2020
22:11
85' Σχόλιο

Πέντε λεπτά, συν οι όποιες καθυστερήσεις, για το φινάλε της αναμέτρησης, με την ΑΕΚ να κρατάει το μεγάλο προβάδισμα και δύσκολα μπορεί να αλλάξει κάτι, με τον ΑΠΟΕΛ να μοιάζει σαν να περιμένει τον αγώνα να τελειώσει

30/08/2020
22:06
80' Ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ωραίο μακρινό σουτ του Τρισκόφσκι εκτός περιοχής, δύσκολα σε κόρνερ ο Σίλβα

30/08/2020
22:04
78' Συνεχίζει με 10 ο ΑΠΟΕΛ

Ο Γένσεν αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, οι «γαλαζοκίτρινοι» δεν έχουν άλλη αλλαγή και αποφάσισαν να μην το ρισκάρουν συνεχίζοντας με δέκα

30/08/2020
22:02
76' Σχόλιο

Η ΑΕΚ με το τρίτο γκολ που πέτυχε «σφραγίζει» τη νίκη, δίνοντας διαστάσεις θριάμβους στην επικράτηση της. Παρέδωσε τα όπλα ο ΑΠΟΕΛ

30/08/2020
21:59
73' Γκολ για την ΑΕΚ

Ο Γκαρθία μετά από εξαιρετική ενέργεια στα αριστερά, απέφυγε δύο ποδοσφαιριστές, σέντραρε για τον Τρισκόφσκι, ο οποίος από κοντά έκανε το 3-0

30/08/2020
21:47
60' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο ΑΠΟΕΛ

Έξω οι Σατσιάς και Σαχάρ, μέσα οι Λουντέμο και Ζαχίντ

30/08/2020
21:44
58' Σχόλιο

Ιδανικά ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ, η οποία συνέχισε από 'κει που έμεινε στο πρώτο και με δεύτερο γκολ παίρνει γερό προβάδισμα νίκης

30/08/2020
21:42
55' Γκολ για την ΑΕΚ

Ο Άμπραχαμ επιχείρησε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0

30/08/2020
21:36
49' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι

21:32
46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου
30/08/2020
21:15
Τέλος ημιχρόνου

Καλύτερη η ΑΕΚ και δικαίως μπροστά στο σκορ

30/08/2020
21:04
35' Σχόλιο

Προσπαθεί άλλα δεν μπορεί να γίνει απειλητικός ο ΑΠΟΕΛ, με την ΑΕΚ να εξακολουθεί να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και να δείχνει ότι ελέγχει το παιχνίδι

30/08/2020
20:51
21' Απαντά στις ευκαιρίες η ΑΕΚ

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ακοράν, η μπάλα έσκασε στην περιοχή, ο Σπιρόβσκι έκανε το πλασέ, με τον Ιωάννου να απομακρύνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή.

30/08/2020
20:50
20' Πρώτη καλή φάση για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Κλωναρίδης υποδέχθηκε ωραία την πάσα του Ντε Βινσέντι, δοκίμασε το πλασέ από δύσκολη θέση, ωστόσο η μπάλα πέρασε λίγο έξω

30/08/2020
20:41
11' Σχόλιο

Ιδανικό ξεκίνημα για την ομάδα της Λάρνακας, η οποία μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είναι μπροστά στο σκορ.

30/08/2020
20:36
7' Γκολ για την ΑΕΚ

Ο Ακοράν από δεξιά μπήκε περιοχή, έδωσε έτοιμο γκολ για τον Σπιρόβσκι, ο οποίος από κοντά έκανε το 1-0

30/08/2020
20:29
1' Έναρξη του αγώνα
30/08/2020
20:12
Οι τελευταίες οδηγίες

Οι δύο ομάδες ολοκληρώνουν το ζέσταμα τους και κατευθύνονται προς τα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες πριν την έναρξη του αγώνα.

30/08/2020
19:35
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ

Τόνιο, Τρουγιόλς, Μόϊσοφ, Φερνάντεζ, Ιωάννου, Γκονζάλες, Σπιρόφσκι, Σπόλιαριτς, Ακοράν, Άμπραχαμ, Τρισκόφσκι

30/08/2020
19:31
Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ

Σίλβα, Μιχαΐλοβιτς, Μερκής, Σάντος, Ιωάννου, Γένσεν, Σατσιάς, Ντε Βινσέντι, Τάμαρι, Κλωναρίδης, Μπεν Σαχάρ

Η πρεμιέρα των δύο ομάδων

Η ΑΕΚ προέρχεται από εκτός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα, ενώ ο ΑΠΟΕΛ είχε απώλειες κόντρα στην Καρμιώτισσα με σκορ 2-2 στο ΓΣΠ.