Ισοπαλία χωρίς τέρματα για ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 22/11/2021 - 21:51

«Κόλλησαν» και πήραν από ένα βαθμό!

ΑΕΛ και ΑΠΟΕΛ έμειναν στο 0-0 στην «Αρένα», στο μεγάλο ματς της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta, με ένα αποτέλεσμα που δεν ικανοποιεί κανένα.

Η ομάδα της Λάρνακας κυριάρχησε στο πρώτο μέρος, δημιούργησε και έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφερε να σκοράρει, λόγω ατυχίας και αστοχίας.

0

Μετά την ανάπαυλα ο ρυθμός έπεσε, οι φάσεις ήταν ελάχιστες, με τις δύο ομάδες από ένα σημείο και μετά να προσέχουν τις άμυνες τους και στο τέλος να... χάνουν δύο βαθμούς.

Μέτρια εμφάνιση από την ομάδα της Λευκωσίας που δεν έκανε πολλά πράγματα, αλλά κατάφερε να φύγει αήττητη, ενώ οι Λαρνακείς μπορούν να αισθάνονται αδικημένοι για την εικόνα του πρώτου μέρους, η οποία όμως δεν είχε ανάλογη συνέχεια.

0

Με αυτή την ισοπαλία η ΑΕΚ παρέμεινε στην 2η θέση με 21 βαθμούς, αλλά πλέον στο -3 από την κορυφή και την επόμενη (11η) αγωνιστική φιλοξενείται την Κυριακή (28/11, 19:00) από τν ΑΕΛ στο Τσίρειο.

Από την άλλη, ο ΑΠΟΕΛ ανέβηκε στην 5η θέση με 14 βαθμούς και την ερχόμενη Δευτέρα (29/11, 20:00) υποδέχεται τυπικά στο ΓΣΠ την Ομόνοια, στο «αιώνιο» ντέρμπι.

Τέλος του αγώνα

«Κόλλησαν» στο 0-0 και πήραν από ένα βαθμό ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ.

0

22/11/2021
21:47
3 λεπτά οι καθυστερήσεις
22/11/2021
21:31
74' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Κβιλιτάια έπιασε ένα δυνατό σουτ, εκτός περιοχής, με τον Τούμπα να αποκρούει δύσκολα και με διπλή προσπάθεια

22/11/2021
21:27
70' Σχόλιο

Έπεσε ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο και πλέον γίνονται ελάχιστες φάσεις.

Οι δύο ομάδες παίζουν με ιδιαίτερη προσοχή την άμυνα, πρωτίστως, γι' αυτό και δεν απειλούν ιδιαίτερα.

0

22/11/2021
21:27
70' Κίτρινη στον Νατέλ

Ανέκοψε τον Γκαρσία σε αντεπίθεση

22/11/2021
21:27
69' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ

Ο Ροσάλες δοκίμασε ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να περνάει έξω

22/11/2021
21:20
63' Πρώτη τελική στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Νατέλ δοκίμασε ένα μακρινό σουτ, χωρίς όμως να ανησυχήσει τον Τούμπα που μάζεψε

22/11/2021
21:05
47' Κάρτα στον Οκριασβίλι

Για πάτημα στον Ακοράν

22/11/2021
21:03
46' Έναρξη β' ημιχρόνου

Δύο αλλαγές από τον ΑΠΟΕΛ, μέσα οι Τσεπάκ και Σατσιάς, έξω οι Θεοδώρου και Λουντέμο.

22/11/2021
20:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Ημίχρονο στην «Αρένα» με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στο 0-0.

Σκορ που αδικεί την ΑΕΚ, η οποία είναι καλύτερη, πιέζει ασφυκτικά τον ΑΠΟΕΛ, έχασε σωρεία ευκαιριών, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει.

«Μοιραίος», για την ώρα, ο Γκιούρτσο που έχασε τις περισσότερες φάσεις, ενώ αντίθετα ο Σκουφέτ έσωσε πολλές φορές τους φιλοξενούμενους και είναι ένας από τους λόγους που παραμένει το μηδέν.

0

22/11/2021
20:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
22/11/2021
20:43
43' Άλλη μια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Γκιούρτσο που δοκίμασε το σουτ, με τον Σκουφέτ να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

22/11/2021
20:36
37' Ακόμη μια στιγμή για την ΑΕΚ

Η ομάδα της Λάρνακας βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Γκιούρτσο δοκίμασε ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια

22/11/2021
20:34
34' Τεράστια φάση για την ΑΕΚ

Ο Γκιούρτσο από δεξιά έκανε το γύρισμα, η μπάλα πέρασε και ο Γκαρσία που δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά και σε κενή εστία, επιλέγοντας να σεντράρει και να στείλει τη μπάλα ψηλά άουτ

22/11/2021
20:28
29' Άλλη μια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Ροσάλες έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Ρόμο έπιασε την κεφαλιά «ψαράκι» με τη μπάλα να περνάει λίγο έξω.

22/11/2021
20:28
28' Κίτρινη στον Λουντέμο