«Καθάρισε» τη Σίτι με Μέσι η Παρί, τεράστιο «κάζο» από Σέριφ για τη Ρεάλ

Τρίτη, 28/9/2021 - 23:59

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Τρίτης (28/9) οι πρώτες αναμετρήσεις στη 2η αγωνιστική της φάση των ομίλων του Champions League, για την περίοδο 2021-22.

Στο μεγάλο ματς της βραδιάς, η Παρί «καθάρισε» τη Σίτι, με τον Μέσι να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ. Στο άλλο παιχνίδι του 1ου ομίλου, η Μπριζ έφυγε με το «διπλό» από την έδρα της Λειψία.

Σε μια τεράστια έκπληξη, στον 4ο όμιλο, η τρομερή Σέριφ του Αθανασιάδη και του Κολοβού «άλωσε» τη Μαδρίτη σε μια ιστορική νίκη και ένα μεγάλο «κάζο» για τη Ρεάλ, κάνοντας το 2/2 στην παρθενική της παρουσίας στους ομίλους. Στον 3ο όμιλο, η Ντόρτμουντ νίκησε δύσκολα τη Σπόρτινγκ.

Νωρίτερα, στους δύο αγώνες των πιο πάνω ομίλων που άρχισαν στις 19:45, ο Άγιαξ επικράτησε εύκολα της Μπεσίκτας, ενώ Σαχτάρ και Ίντερ «κόλλησαν» στο μηδέν.

Τέλος, στον 2ο όμιλο, η Ατλέτικο με επική ανατροπή στις καθυστερήσεις επικράτησε της Μίλα, ενώ η Λίβερπουλ έριξε «πεντάρα» στο γήπεδο της Πόρτο