Ήττα της Εθνικής Νέων Κ-19 από την Ουγγαρία

Τρίτη, 25/10/2022 - 16:08

Ήττα στον πρώτο φιλικό αγώνα της Εθνικής μας ομάδας Νέων Κ-19 από την αντίστοιχη της Ουγγαρίας με 2-0.

Τα τέρματα της Ουγγαρίας στον αγώνα που έγινε στο Gyirmót, Alcufer Stadion σημειώθηκαν στο 59ο λεπτό και στο 65ο λεπτό.

Η ομάδα μας άρχισε δυνατά το παιχνίδι και έχασε πέναλτι στο 3ο λεπτό. Το εκτέλεσε ο Ανδρέας Σάββα, όμως ο τερματοφύλακας της Ουγγαρίας έπεσε σωστά για να αποκρούσει και έτσι χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για να πάρουμε προβάδισμα.

Η Εθνική μας προετοιμάζεται ενόψει της συμμετοχής της στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της UEFA και τα φιλικά στην Ουγγαρία θα είναι τα τελευταία πριν από την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Κυριάκου, Χαραλάμπους (61' Σπυριδάκης), Καϊάφας, Βενιζέλου, Βρόντης, Στ. Γεωργίου (61' Αθανασίου), Τσουτσούκη (61' Ευαγγέλου), Φενερίδης (61' Ζήνωνος), Ασημένος (78' Κολιάς), Σάββα (78' Χριστάκη), Κυριακίδης (82'Χρυσομήλης).

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν ξανά την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου.