Ισοπαλία στο «Τάσος Μάρκου» με δύο γκολ σε δύο λεπτά (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 7/3/2020 - 20:51

Στην ισοπαλία 1-1 έμειναν Ένωση και Ολυμπιακός στο «Τάσος Μάρκου», σε παιχνίδι για την 1η αγωνιστική του β' γκρουπ των πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Τα δύο γκολ της αναμέτρησης μπήκαν μέσα σε δύο λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν πρώτοι το σκορ με γκολ του Κοφί στο 64'. Η απάντηση της Ένωσης ήταν άμεση, με τον Βαρέλα στο 66ο λεπτό να φέρνει το ματς στα ίσα. Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος του αγώνα και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό.

Μετά από το σημερινό παιχνίδι ο Ολυμπιακός βρίσκεται στην 3η θέση με 25 βαθμούς, ενώ η Ένωση στην 4η με 23.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ένωση (Τσέντομιρ Γιανέφκσι): Κλέιμαν, Μπαρμπόσα, Μπάλαζιτς, Μουλαζίμης, Στάροκιν, Μαϊσουράντζε, Κοσμά (69' Αγίρι), Ριέρα, Ουντόζι (59' Βαρέλα), Θεοδώρου, Σαντίκ (77' Ρουσιάς)

Στον πάγκο: Πέτρου, Ανδρέου, Ροντρίγκεζ, Κολοκούδιας, Βαλλιάνος, Κυριάκου

Ολυμπιακός (Πάμπος Χριστοδούλου): Βελλίδης, Νάνι, Σαμπίνια, Ψάλτης, Κυριάκου, Ακόστα, Οικονομίδης, Βινίσιους, Κοφί (75' Ντουβεντρού), Κα, Αζουλάο (87'Αγιτέ)

Στον πάγκο: Χατζηγαβριήλ, Μπάιζα, Ροτζέριο, Ανδρέου, Σωτηρίου, Παχίπης, Μουχτάρης