Ισοπαλία από την άσπρη βούλα για Καρμιώτισσα και Εθνικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 23/11/2020 - 19:48

Ισόπαλες 1-1 εξήλθαν Καρμιώτισσα και Εθνικός στο «Στέλιος Κυριακίδης», σε αγώνα για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με το πρώτο να ανήκει στους γηπεδούχους οι οποίοι δημίουργησαν περισσότερες ευκαιρίες και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 19ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρομό. Μετά την ανάπαυλα η ομάδα της Άχνας ανέβασε στροφές και ήταν καλύτερη και τελικά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα κι αυτή από την άσπρη βούλα, με τον Χουντόμπιακ να ευστοχεί στο 70'. Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα η Καρμιώτισσα βρίσκεται στην 10η θέση με 11 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός στην 13η με 7.

Επόμενη υποχρέωση για την Καρμιώτισσα την ερχόμενη Παρασκευή (27/11, 19:00) στο «Μακάρειο» με τον Ολυμπιακό, ενώ ο Εθνικός θα υποδεχθεί την ερχόμενη Δευτέρα (30/11, 20:00) την ΑΕΚ.

Καρμιώτισσα (Χρύσης Μιχαήλ): Κυριακίδης, Ευσταθίου, Παχίπης (72′ Καπαρτής), Μπαράνοφ, Χριστοφή, Πέρετζ, Ρέινολντς (84′ Μπαργκάν), Χατζηβασίλης, Μ. Σάσι, Ι.Σάσι, Ρόμο.

Εθνικός Άχνας (Απόστολος Μακρίδης): Μπογκατίνοφ, Κυπριανού (30′ Χαραλάμπους), Ντέιβινσον, Σάβιτς, Χριστοφή, Κ. Ηλία (30′ Γκόρομπετς), Μιγκελίτο, Χουντόμπιακ, Ζάκμπα, Μ. Ηλία, Ντόλεζαλ (46′ Κοστόφσκι).