Η καλύτερη Πόρτο κέρδισε τον Ολυμπιακό, γλύτωσε νέο κάζο η Ρεάλ

Τρίτη, 27/10/2020 - 23:54

Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

Ο Ολυμπιακός το πάλεψε στην Πορτογαλία, όμως η Πόρτο είχε την ουσία και τα γκολ, κερδίζοντας με 2-0.

Στη Γερμανία η... παρολίγο έκπληξη της βραδιάς, με την Ρεάλ με γκολ στις καθυστερήσεις να μην... χάνει από τη Γκλάντμπαχ και ενώ βρέθηκε να χάνει με 2-0.

Στον 1ο όμιλο η Μπάγερν έπαιξε με τη φωτιά αλλά κέρδισε την Λοκομοτίβ, ενώ η Ατλέτικο χρειάστηκε να κάνει ανατροπή στο σκορ (αν και είχε προηγηθεί) για να πετύχει την πρώτη της νίκη στους ομίλους.

Στον 2ο όμιλο η Ίντερ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σαχτάρ, ενώ η Ρεάλ με γκολ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να μην... χάσει για τέταρτο σερί ματς στην κορυφαίο διασυλλογική διοργάνωση.

Στον όμιλο του Ολυμπιακού (3ο), οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν με 2-0 στην Πορτογαλία, ενώ η Σίτι πέρασε με άνεση από τη Μασσαλία.

Στον 4ο όμιλο, ο Άγιαξ αν και προηγήθηκε με 2-0 στην Ιταλία, ισοφαρίστηκε από την Αταλάντα, ενώ η Λίβερπουλ προχώρησε με νίκη σε βάρος της Μίντιλαντ.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της μέρας:

1ος Όμιλος
Λοκομοτίβ Μόσχας-Μπάγερν 1-2 (70’ Μίραντσουκ – 13’ Γκορέτσκα, 79’ Κίμιχ)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Σάλτσμπουργκ 3-2 (29’ Γιορέντε, 52’, 85 Φέλιξ,  – 40’ Σομποσιάι, 47’ Μπερίσια)
Επόμενη αγωνιστική (3/11): Λοκομοτίβ-Ατλέτικο, Σάλτσμπουργκ-Μπάγερν.