Χρυσό μετάλλιο ο Ηλίας Γεωργίου στο μονόζυγο, χάλκινο ο Μάριος

Αγωνιζόμενος τελευταίος στη σειρά ο Ηλίας Γεωργίου έκανε εκπληκτική, άψογη εμφάνιση στο Μονόζυγο και βαθμολογήθηκε με 14.466 αφήνοντας πίσω του τον Αυστραλό Μπουλ (14.233) και στέλνοντας  χαρούμενο τον Μάριο Γεωργίου από τη 2η θέση στην 3η θέση (14.133).

Εντυπωσιακός μέχρι στιγμής απολογισμός για την αποστολή της Κυπριακής Επιτροπής Κοινοπολιτειακών Αγώνων που έφτασε ήδη στα επτά μετάλλια : 2 Χρυσά, 1 Αργυρό, 4 Χάλκινα

Πλην του ενός χρυσού στο Τζούντο όλα τα υπόλοιπα προέρχονται από την Αντρική ομάδα της Ενόργανης Γυμναστικής . Ο Μάριος Γεωργίου κέρδισε τέσσερα χάλκινα μετάλλια, τρία σε ατομικά αγωνίσματα (Σύνθετο, Μονόζυγο, Δίζυγο) και ένα με την ομάδα στο Ομαδικό.