Χρήσιμα συμπεράσματα στο πρώτο τεστ του ΑΠΟΕΛ στη Βουλγαρία

Τετάρτη, 21/7/2021 - 11:11

Στην «άσφαιριη» ισοπαλία (0-0) με τον Απόλλων Σμύρνης έμεινε ο ΑΠΟΕΛ το απόγευμα της Τρίτης (20/7) στο πρώτο του φιλικό τεστ επί βουλγαρικού εδάφους, εκεί όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο προετοιμασίας.

Ο Σάββας Πουρσαϊτίδης έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα και έδωσε χρόνο και ευκαιρίες σε όλους, αφού συνολικά χρησιμοποιήσε 23 ποδοσφαιριστές.

Συγκεκριμένα παρέταξε δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο, μοιράζοντας τον χρόνο και στους δύο τερματοφύλακες, Ουζόχο και Μιχαήλ.

Πάντως δεν έλειψαν και τα απρόοπτα, αφού στο 16ο λεπτό ο Γουίλερ αντικαταστάθηκε από τον Σαμπάλα, χωρίς ωστόσο να υπάρχει ακόμη ενημέρωση.

Πλέον, συνεχίζεται η δουλειά στο Πράβετς ενώ το επόμενο φιλικό είναι προγραμματισμένο για την ερχόμενη Παρασκευή (23/7, 18:00) απέναντι στην Ισραηλίτικη, Μπέι Σαχνίν.