Χατ τρικ μέσα σε 31 λεπτά ο Φούντας πριν την Ανόρθωση και... στήριξη στην Ελλάδα

Κυριακή, 8/8/2021 - 20:24

Πήρε παραμάζωμα... μόνος του τη Βόλφσμπεργκερ ο Ταξιάρχης Φούντας

Ο Ελλαδίτης επιθετικός πέτυχε χατ τρικ μέσα σε 31 λεπτά για τη Ραπίντ Βιέννης, καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς για την ομάδα του. Το πρώτο γκολ ήρθε στο 22', με τον Φούντα να σκοράρει στη συνέχεια δις μέσα σε ένα λεπτό (52'-53') και να αποχωρεί ως αλλαγή στο 58'.

Μάλιστα, κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης οι οπαδοί της Ραπίντ ανάρτηση πανό-στήριξη στην Ελλάδα που δοκιμάζεται από τις πυρκαγιές. «Ελλάδα, κράτα γερά» αναγράφει το πανό που σήκωσαν οι φίλοι του αυστριακού συλλόγου.

Θυμίζουμε, πως η Ραπίντ την Πέμπτη (12/08 - 20:00) αντιμετωπίζει στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» την Ανόρθωση, στη ρεβάνς του τρίτου προκριματικού του Europa League. Στο πρώτο παιχνίδι προ ημερών, οι Αυστριακοί πήραν τη νίκη με 3-0 και έχουν τον πρώτο... λόγο πρόκρισης.

*πηγή φωτογραφίας: SK Rapid Twitter