Φιλική τριάρα στο Μακάρειο για τον ΑΠΟΕΛ

Τετάρτη, 29/7/2020 - 20:58

Φιλική νίκη για τον ΑΠΟΕΛ στο Μακάρειο κόντρα στον Ολυμπιακό Λευκωσίας με 3-2.

Ο ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ στο τέταρτο λεπτό με τον Χάνι όμως ο Ολυμπιακός έφερε το παιχνίδι με τον Σαμπίνια με τη συμπλήρωση 30 λεπτών στην αναμέτρηση. Το ημίχρονο τελείωσε με τον ΑΠΟΕΛ να προηγείται με 2-1 χάρη στο γκολ του Γιάκολις στο 45ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κατσιαντώνης από το σημείο του πέναλτι στο 56ο λεπτό έκανε το 3-1 ενώ το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Βαν Κέσελ στο 65ο λεπτό.

Ολυμπιακός (Γιάννης Πετράκης): Μιχαήλ, Ψάλτης, Σαμπίνια, Νάνι, Μανρίκε, Γαρουφαλίας, Β. Κυριάκου, Παχίπης, Κόστα, Πεχλιβάνης, Μάντζης

ΑΠΟΕΛ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Σίλβα (Πρινιωτάκης 61'), Αποστολάκης (Μιχαΐλοβιτς 61'), Σιέλης (Μερκής 61'), Λαφράνς, Γουίλερ (Ιωάννου 61'), Χάνι (Κουσιάκος 61'), Σατσιάς (Γένσεν 61'), Λουντεμό (Πολυκάρπου 72'), Γιάκολις (Τάμαρι 61'), Ζαχίντ (Γαβριήλ 46', Εφραίμ 72'), Κατσαντώνης (Κλωναρίδης 61')