Έφερε «τούμπα» το ντέρμπι με τη Μίλαν και πήρε την πρόκριση η Ίντερ

Τρίτη, 26/1/2021 - 23:57

Με υπογραφή του «τελειωμένου» από τον Κόντε, Κρίστιαν Έρικσεν, η Ίντερ επικράτησε στον προημιτελικό του Κυπέλλου Ιταλίας 2-1 της Μίλαν και προκρίθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει μία εκ των Γιουβέντους ή ΣΠΑΛ.

Το Derby della Madonnina είχε τα πάντα και στο τέλος νικήτρια την ομάδα του Κόντε με φοβερή ανατροπή στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Κόντε, πέρασε στο ματς τον Δανό που είναι έτοιμος να φύγει τον Γενάρη από το Μιλάνο και ήταν αυτός που με απευθείας εκτέλεση φάουλ τον ξελάσπωσε.

Μοιραίος για την ομάδα του Πιόλι ο Ίμπρα, αφού έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του νωρίς στο ματς, αλλά αποβλήθηκε νωρίς στο δεύτερο μέρος, με αποτέλεσμα οι αριθμητική υπεροχή της Ίντερ για πάνω από τριάντα λεπτά να καθορίσει το αποτέλεσμα του ματς.