Το έφερε τούμπα και πήρε άλλη μια νίκη ο Ολυμπιακός (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 27/11/2020 - 20:51

Άλλη μια νίκη πήρε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε με 3-2 της Καρμιώτισσας στο «Μακάρειο», στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και πήραν προβάδισμα με τον Ρομό 7ο λεπτό. Κόντρα στη ροή του αγώνα οι «μαυροπράσινοι» ισοφάρισαν με τον Ζαχαρίου στο 21' και από 'κει πέρα είχαν τον έλεγχο του αγώνα. Δύο γκολ σε ένα λεπτό με τους Ανδρέου στο 49ο και Μάντζη στο 50ο λεπτό αντίστοιχα, έδωσαν αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα της Λευκωσίας και ήταν αρκετά για να «αγκαλιάσει» τη νίκη. Η μείωση με το πέναλτι του Σάσι στο 73' δεν ήταν αρκετή για την Καρμιώτισσα και το 3-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά και από αυτή τη νίκη ο Ολυμπιακός ανέβηκε στην 3η θέση με 22 βαθμούς, ενώ η Καρμιώτισσα στην 11η με 11. Την επόμενη αγωνιστική ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από την ΑΕΚ (5/12, 18:30), ενώ η Καρμιώτισσα υποδέχεται τη Νέα Σαλαμίνα (4/12, 18:00).

Ολυμπιακός (Κώστας Σεραφείμ): Μιχαήλ, Ανδρέου, Νάνι, Σωτηρίου, Μανρίκε, Ζαχαρίου (86′ Φαν Κέσελ), Σαντάνα (85′ Γαρουφαλιάς), Β. Κυριάκου, Πεχλιβάνης (46′ Σαλί), Γκουστάβο (76′ Σαρφό), Μάντζης (90′ + 1 Μίλετιτς).

Καρμιώτισσα (Χρύσης Μιχαήλ): Κυριακίδης, Χριστοφή (55′ Μ. Σασί), Πέρετζ, Πολύζος, Ευσταθίου (84′ Νεοφύτου), Καπαρτής (62′ Χρίστου), Ρέινολντς (84′ Φράγκος), Α. Παχίπης (62′ Μπαργκάν), Χατζηβασίλης, Ι. Σάσι, Ρομό.