Έβγαλε κτυπητές... αδυναμίες η ΑΕΚ

Δευτέρα, 23/11/2020 - 09:24

Την ήττα με 2-1 εντός έδρας για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta γνώρισε η ΑΕΚ από τον Απόλλωνα. Οι Λαρνακείς πραγματοποιώντας μια μέτρια έως κακή εμφάνιση και δικαίως έφυγαν από την αναμέτρηση χωρίς το βαθμολογικό κέρδος κόντρα στους Λεμεσιανούς.

Η ομάδα του Χοάν Καρίγιο κινήθηκε στη μετριότητα. Στο πρώτο γκολ του Απόλλωνα και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν κατάφερε να αντιδράσει. Μετά το ημίχρονο η είσοδος των Ακοράν και Τρισκόφσκι βελτίωσε κάπως την εικόνα και έφερε την ισοφάριση όμως αυτό δεν ήταν αρκετό.

Το πρόβλημα που εμφάνισε η ΑΕΚ ήταν κυρίως στο δημιουργικό κομμάτι καθώς δυσκολεύτηκε πολύ να απειλήσει την εστία των Λεμεσιανών. Σημείο το οποίο πρέπει να βελτιωθεί άμεσα αν η ομάδα θέλει να διεκδικήσει έως τέλος τους στόχους της.

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής η ΑΕΚ θα ταξιδέψει την ερχόμενη Δεύτερα (30/11) στο Δασάκι για το ματς με τον Εθνικό Άχνας ενώ προηγουμένως υπάρχει το παιχνίδι με την ΑΕΛ εντός έδρας για τη δεύτερη φάση του κυπέλλου με φόντο τα προημιτελικά της διοργάνωσης.