Δύο λεπτά ήταν αρκετά για τον Ολυμπιακό

Κυριακή, 10/11/2019 - 19:33

Αντιμετωπίζοντας προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά βρίσκοντας καλό ρυθμό και τις ευκαιρίες στο δεύτερο, ο Ολυμπιακός έκανε τη δουλειά και επικράτησε στο «Γ. Καραϊσκάκης» 2-0 του Ατρόμητου.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς με το τυχερό γκολ του Ποντένσε στο 60', αφού η μπάλα χτύπησε στα πόδια του Γούτα και άλλαξε πορεία και του Σουντανί δύο λεπτά αργότερα, επέστρεψε στις νίκες και πάει στη διακοπή έχοντας την πρωτοπορία στον βαθμολογικό πίνακα και μάλιστα στο +2 από τον ΠΑΟΚ. Επιπλέον, οι γηπεδούχοι δεν κινδύνευσαν ούτε όταν έμειναν με 10 παίκτες, όταν στο 67' ο Αβραάμ Παπαδόπουλος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, αφού ανέκοψε τον Νταβιώτη τη στιγμή που έβγαινε τετ-α-τετ με τον Σα.