Διπλό στο «Τάσος Μάρκου» με Μάντζη και Γκουστάβο ο Ολυμπιακός (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 29/8/2020 - 22:22

Σπουδαίο διπλό στο «Τάσος Μάρκου» με 2-1 πήρε ο Ολυμπιακός κόντρα στην Ένωση Νέων Παραλιμνίου, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής.

Οι «μαυροπράσινοι» πήραν μια πολύ σημαντική νίκη, μαζί και τους πρώτους τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα. Ο Μάντζης στο 10ο λεπτό έδωσε προβάδισμα για την ομάδα της Λευκωσίας, με τον Λουκέρο στο 54’ να φέρνει το ματς στα ίσα. Στο 77ο λεπτό όμως με ένα πολύ ωραίο γκολ του Γκουστάβο πήρε εκ νέου το προβάδισμα, το οποίο κράτησε μέχρι το φινάλε και πήρε το τρίποντο. Παρά την προσπάθεια η ΕΝΠ γνώρισε και πάλι την ήττα και βρίσκεται από νωρίς σε δύσκολη βαθμολογική θέση.

Με την επανέναρξη του πρωταθλήματος, η Ένωση πάει στο «Αμμόχωστος» για να αγωνιστεί με τη Νέα Σαλαμίνα, ενώ ο Ολυμπιακός υποδέχεται στο «Μακάρειο» τη Δόξα.

ΕΝΠ (Μάριος Κκαράς): Πέτρου, Μουλαζίμης (75′ Κοσμά), Μπάλαζιτς, Μπαρπόσα, Βαν Άνχολντ, Μπελόνε (81′ Ουντόζι), Ριμπέιρο, Κυνηγόπουλος (60′ Μαρκόφσκι), Θεοδώρου, Λουσέρο, Ντένιγκ.

Ολυμπιακός (Γιάννης Πετράκης): Μιχαήλ, Ψάλτης, Σαμπίνια, Σ. Ανδρέου, Μανρίκε, Κυριάκου, Ντα Κόστα, Σαντάνα (86′ Νανίσιο), Πεχλιβάνης (62′ Σαλί), Τζον βαν Κέσελ (74′ Κα), Μάντζης.