Δεύτερη φιλική νίκη για Μίντιλαντ

Πέμπτη, 30/6/2022 - 17:36

Δεύτερο νικηφόρο φιλικό για τον αντίπαλο της ΑΕΚ στον δεύτερο προκριματικό γύρο του UEFA Champions League, την Μίντιλαντ.

Η ομάδα από την Δανία, έχει ξεκινήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της και έχει βγει νικήτρια και στα δύο φιλικά που έχει δώσει, με το τελευταίο να είναι ενάντια της Άαλμποργκ που έληξε με τελικό σκορ 2-1.

Θυμίζουμε ότι οι «κιτρινπράσινοι» θα αντιμετωπίσουν τους «λύκους» στην Γιουτλάνδη στις 19 Ιουλίου για τον πρώτο αγώνα, με τον επαναληπτικό στην «Αρένα» στις 26 του ίδιου μήνα.

Για την ιστορία της αναμέτρησης, η Μίντιλαντ άνοιξε το σκορ με τον Παουλίνιο στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης, δέχθηκε την ισοφάριση στο 78ο λεπτό του αγώνα, ενώ στο 82' ο Κάμπα διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

*πηγή φωτογραφίας: Midtjylland FC