To «βιολί» τους οι Μπάκς (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 24/2/2019 - 09:35

Οι Μπακς υποδέχθηκαν στο Fiserv Forum του Μιλγουόκι τους Μινεσότα Τίμπεργουλβς, οι οποίοι αν και χωρίς τον Τάουνς αποδείχθηκαν εξαιρετικά ανταγωνιστικοί. Το ματς μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο ήταν πραγματικό ντέρμπι με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται πολύ συχνά στο σκορ και τους Λύκους να μπαίνουν στην τελευταία περίοδο με το υπέρ τους 109-107.

Στο τέταρτο δωδεκάλεπτο όμως οι Μπακς ξέσπασαν, έπιασαν πολύ καλό ρυθμό σε άμυνα και επίθεση και με ένα επί μέρους 33-19, επικράτησαν με 140-128, πετυχαίνοντας την 4η διαδοχική νίκη τους μετά την ήττα από το Ορλάντο και φτάνοντας στο 45-14, ρεκόρ που παραμένει το καλύτερο στο ΝΒΑ ως ώρας.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Μπούντενχολζερ ο Μίντλετον με 28π, με τον Αντετοκούνμπο να έχει και πάλι γεμάτη στατιστική (27π/10 ριμπ/ 7 ασίστ/1 κλέψιμο/ 2 τάπες).