Βασίλισσα στο «Καμπ Νόου»

Σάββατο, 24/10/2020 - 19:05

Της έχει πάρει τον... αέρα!

Η Ρεάλ Μαδρίτης χτύπησε με τον κλασικό κυνικό της τρόπο, όπως έχει κάνει στα τελευταία ντέρμπι, επικράτησε με 3-1 της Μπαρσελόνα στο «Καμπ Νόου» και πήρε με θριαμβευτικό τρόπο το πρώτο «clasico» της χρονιάς.

Φλύαρη κατοχή, αλλά ανούσια και χωρίς ιδέες στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου η Μπαρσελόνα που μέχρι το 60' ήταν ελαφρώς ανώτερη. Το ανόητο πέναλτι του Λανγκλέ στον Σέρχιο Ράμος που έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Ρεάλ (1-2), ήταν αυτό που έφτιαξε ψυχολογικά τους φιλοξενούμενους και... χάλασε τους γηπεδούχους και έγιρε την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων.

Ο Βαλβέρδε είχε ανοίξει το σκορ για τη Ρεάλ στο 5', με τον Φάτι να ισοφαρίζει τρία λεπτά μετά, ενώ ο Μόντριτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90ο λεπτό.

Στους 13 βαθμούς η Ρεάλ Μαδρίτης, στους 7 παρέμεινε η Μπαρσελόνα.