Αυγουστή: Η συγνώμη στον κόσμο, το μήνυμα στους παίκτες και η επόμενη ημέρα

Τετάρτη, 23/9/2020 - 21:28

Φανερά ενοχλημένος με τη συμπεριφορά κάποιων παικτών του είναι ο Σωφρόνης Αυγουστή στον αγώνα με τη Λεχ Πόζναν όπου ο Απόλλωνας δέχθηκε βαριά ήττα και αποκλεισμό με 5-0. Ανέλαβε την ευθύνη και ζήτησε συγγνώμη από τον κόσμο.

«Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια στη Λεχ Πόζναν για τη δίκαιη νίκη της. Είμαι ενοχλημένος με τον τρόπο που χάσαμε και τα πέντε γκολ που δεχθήκαμε. Θα το συζητήσω με τους παίκτες μου. Ναι μεν είχαμε να αντιμετωπίσουμε δύσκολο αντίπαλο, αλλά κάποια πράγματα που έπρεπε να κάνουμε και τα δουλέψαμε στην προπόνηση, δεν τα κάναμε.

Θέλαμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα και είχαμε 45 λεπτά να γυρίσουμε το ματς μετά το ημίχρονο. Δεν μας βγήκε η αλλαγή του Ιωάννη και είναι δίκη μου ευθύνη αυτό. Περίμενα να μάς βγει. Ένα μεγάλο συγγνώμη στον κόσμο της ομάδας. Όποιος είναι στην ενδεκάδα στο εξής στο πρωτάθλημα, θα πρέπει να δώσει πάρα πολλά, αλλιώς δεν θα είναι βασικός. Στόχος μας είναι το πρωτάθλημα πλέον και εκεί θα επικεντρωθούμε. Δεν κρύβομαι ότι είμαι πάρα πολύ ενοχλημένος. Να χάσω, αλλά να παλεύω μέχρι το τέλος.

Πριν λίγες μέρες είχαμε εξαιρετικά αποτελέσματα. Πανηγυρίσαμε σαν ομάδα και σήμερα χάσαμε σαν ομάδα. Οι ευθύνες βαραίνουν πρώτα τον προπονητή και ακολουθούν οι παίκτες που παίζουν. Όλοι μαζί να δουλέψουμε τα λάθη μας και να κάνουμε την αντεπίθεση μας στο πρωτάθλημα».