Αντί να κερδίσει, «έσωσε» το βαθμό και λέει… ευχαριστώ ο Παναθηναϊκός

Κυριακή, 18/10/2020 - 18:29

Μετά από ένα ματς… ροντέο, ειδικά στην επανάληψη, ΟΦΗ και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι με 2-2, για την 5η αγωνιστική της Super League, με τους Βάτερμαν και Διούδη να καταγράφουν σπουδαίες επεμβάσεις.

Οι «ομιλήτες» προηγήθηκαν στην πρώτη τους φάση στο 37’, με το πλασέ του Στάρτζεον, για να ακολουθήσει η ισοφάριση από πλευράς φιλοξενούμενων, με την «βολίδα» του Καρλίτος -που έκανε «σεφτέ» -στο 49’ και το χαμένο πέναλτι του Μακέντα στο 54ο λεπτό για την ολική επαναφορά.

Ο Μεγιάδο επανέφερε το προβάδισμα του ΟΦΗ με κεφαλιά στο 77’, εκμεταλλευόμενος την αδράνεια των αντιπάλων του στα «στημένα», κι ενώ προηγήθηκαν αλλά και ακολούθησαν εκατέρωθεν χαμένες ευκαιρίες ιδίως βέβαια από τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να… εξιλεώνεται στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφαρίζοντας κι αυτός με κεφαλιά σε 2-2…

Με το τελικό αποτέλεσμα να ανεβάζει τους γηπεδούχους στους έξι βαθμούς, ενώ το «τριφύλλι» παρέμεινε χωρίς νίκη για τέταρτο σερί ματς στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους δύο πόντους.