Ανώμαλη... προσγείωση για τη Λάτσιο από τη μαγική Μπολόνια

Κυριακή, 3/10/2021 - 15:49

Ανώμαλη... προσγείωση στην πραγματικότητα για τη Λάτσιο από την τρομερή Μπολόνια! Η ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς σκόρπισε στους... τρεις ανέμους τους «λατσιάλι» επικρατώντας με το εμφατικό 3-0 στο «Ρενάτο Ντα' Λάρα» στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Serie A.

Καλύτερο ξεκίνημα στην αναμέτρηση δεν θα μπορούσαν να ζητήσουν οι «ροσομπλού», οι οποίοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 14ο λεπτό με απίστευτο φαλτσαριστό σουτ του Μπάροου από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Προτού καλά καλά καταλάβουν οι φιλοξενούμενοι τί είχε συμβεί, ο Τεάτ έδωσε... αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους με καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι στο 17ο λεπτό.

Η Λάτσιο δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να βγάλει αντίδραση, παρά το γεγονός πως ερχόταν από τις νίκες κόντρα σε Ρόμα (3-2) και Λοκομοτίβ Μόσχας. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Άαρον Χίκεϊ στο 68ο λεπτό με υπέροχη ατομική ενέργεια, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Μπολόνια. Τα η απογοήτευση και τα νεύρα στους φιλοξενούμενους ήταν στα... κόκκινα, με τον Ατσέρμπι να «πληρώνει» την αντιαθλητική του συμπεριφορά και να αποβάλλεται στο 76ο λεπτό.