All Star Game: H ομάδα του Λεμπρόν επικράτησε αυτής του Γιάννη

Δευτέρα, 17/2/2020 - 10:46

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια στην ιστορία του All Star Game πραγματοποιήθηκε τα ξημερώματα στο NBA, με την ομάδα του Λεμπρόν Τζέιμς να επικρατεί με 157-155 εκείνης του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Το σούπερ αυτό ματς, τα είχε όλα! Οδηγίες, σκληρές άμυνες και πάθος για τη νίκη, σε έναν αγώνα με νέο σύστημα διεξαγωγής.

Η «Team Lebron» κατάφερε να κερδίσει στην πρώτη περίοδο με 53-41, με αρκετούς από τους παίκτες της να ξεχωρίζουν, όμως στη δεύτερη περίοδο η ομάδα του Γιάννη κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση με 51-30 και πήγε στο ημίχρονο με 83-92.

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 41-41, με το συνολικό σκορ να πηγαίνει στο 124-133 για την «Team Giannis», και οδηγήθηκαν στην τελευταία περίοδο όπου δεν υπήρχε χρονόμετρο (πέρα από το 24άρι της επίθεσης).

Η ομάδα που θα έφτανε πρώτη στους 157 πόντους, θα έπαιρνε τη νίκη, και στο τελευταίο μέρος της αναμέτρησης έγινε πραγματικά χαμός και τελικά η ομάδα του Λεμπρόν Τζέιμς ήταν η μεγάλη νικήτρια.

Τα δωδεκάλεπτα: 41-53, 92-83, 133-124, 155-157