Υγεία

Υγεία & Σεξ: 4 στάσεις που καταπολεμούν το... στρες!

Eίναι γεγονός ότι στην εποχή μας η κλίμακα του στρες έχει χτυπήσει «κόκκινο». Δουλειά, σπίτι, οικογένεια, υποχρεώσεις σε κάνουν να αγχώνεσαι με αποτέλεσμα να ψάχνεις διαρκώς διέξοδο για να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις.

Στο σημείο αυτό, οι ειδικοί έρχονται να σου πουν ότι εκτός από ένα ποτήρι καλό κρασί και χαλαρωτική μουσική, μπορείς να «ρίξεις στροφές» και με το σεξ. Αρκεί να εφαρμόσεις τις ακόλουθες 4 στάσεις.

  1. «Σκυλίσια ζωή»

Ευρύτερα γνωστή και ως «στάση στα 4». Παίρνεις θέση στηριζόμενη στα γόνατα και τις παλάμες σου με τον σύντροφό σου να παίρνει θέση από πίσω σου. Άσε τον να κουμαντάρει εκείνος την κατάσταση και απόλαυσέ το. Μην ξεχνάς να του ζητήσεις με τα χέρια του να σε τρίβει ταυτόχρονα στους ώμους και την πλάτη. Εγγυημένος οργασμός, εγγυημένη χαλάρωση.

  1. Το «κουτάλι»

Ξάπλωσε πλαγιαστά έχοντας πλάτη στον σύντροφό σου. Εκείνος έρχεται από πίσω σου, παράλληλα με το σώμα σου και με το ελεύθερος χέρι του μπορεί να σου ανασηκώσει ελαφρά το από πάνω πόδι για ακόμα καλύτερη διείσδυση. Η επαφή των κορμιών σας θα σε κάνει να ηρεμήσεις.

  1. «Κοίτα το στρώμα»

Ξάπλωσε μπρούμυτα στο κρεβάτι, άνοιξε ελαφρά τα πόδια σου και ίσιωσέ τα. Παράλληλα, ανασήκωσε λιγάκι τη λεκάνη σου, βάζοντας αν θέλεις από κάτω ένα μαξιλάρι ή μια κουβέρτα.

Ο παρτενέρ σου έρχεται από πάνω σου και διεισδύει. Μια παραλλαγή της στάσης «στα 4», όπου κι εδώ θα απολαύσεις οργασμό και χαλάρωση.

  1. Η «κρεμάστρα»

Από όρθια στάση σκύβεις όσο μπορείς, χαμηλώνοντας προς το έδαφος, ενώ τα χέρια σου είναι κοντά στα πλευρά σου σε έκταση. Ο σύντροφός σου είναι από πίσω σου και διεισδύοντας σε τραβάει απαλά προς το μέρος του από τους καρπούς.

Με τον τρόπο αυτό, όχι μόνο αφήνεσαι στον δικό του ρυθμό ηρεμώντας, αλλά αναπτύσσεται ακόμα περισσότερο η σχέση εμπιστοσύνης σας, καθώς είναι αυτός που σε κρατάει.

Πηγή
boro.gr
Επόμενο άρθρο

Ετοιμάζεστε για παραλία; 5+1 συμβουλές για να αποφύγετε τα εγκαύματα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η δερματολόγος Νικόλ Σακκά εξηγεί τους κινδύνους που έχει η υπερβολική έκθεση στον ήλιο
11/07/2019 - 14:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Προσοχή: Τι μπορείτε να πάθετε από ένα... οne night stand!

Όλα όσα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου πριν υποκύψεις στον πειρασμό
20/07/2019 - 18:00

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
17/07/2019 - 16:00

Σεξ: Οι τρείς τροφές που.... το κάνουν καλύτερο!

H λύση είναι για ακόμη μια φορά στην διατροφή σου
17/07/2019 - 13:09

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Μάθε για να ξέρεις τι θέλουν περισσότερο στον ερωτικό τομέα
09/07/2019 - 20:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε σοβαρή κατάσταση 24χρονος μοτοσικλετιστής μετά από τροχαίο ατύχημα

Του ανέκοψε την πορεία αυτοκίνητο που οδηγούσε Ουκρανός τουρίστας

Φιλικός και ευχάριστος χώρος η αίθουσα αναμονής του Μακάρειου Νοσοκομείου

Έργα μαθητών από 10 σχολεία της Κύπρου, εμπνευσμένα από παραμύθια, ζωντανεύουν το χώρο

Έπιασαν στα πράσα 26χρονη να πωλεί laughing gas

Τι εντόπισαν στην κατοχή της οι αρχές μετά από έρευνα
Ελλάδα

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή

Κυριάκος Μητσοτάκης: Πολύ ανίκανη η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός είπε πως οι πολίτες ψήφισαν με τη λογική και όχι με το συναίσθημα
Διεθνή

Δεκάδες νεκρά μαυροδέλφινα σε παραλία στην Ισλανδία (ΦΩΤΟ)

Τι δηλώνει ο πιλότος του ελικοπτέρου που εντόπισε το φρικτό θέαμα

Ουκρανία: Νίκη για το κόμμα του Ζελένσκι δείχνουν τα έξιτ πολ

Πρόωρες βουλευτικές εκλογές διεξήχθησαν στη χώρα

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/07/2019 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ