Υγεία

Υγεία & Σεξ: 4 στάσεις που καταπολεμούν το... στρες!

Eίναι γεγονός ότι στην εποχή μας η κλίμακα του στρες έχει χτυπήσει «κόκκινο». Δουλειά, σπίτι, οικογένεια, υποχρεώσεις σε κάνουν να αγχώνεσαι με αποτέλεσμα να ψάχνεις διαρκώς διέξοδο για να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις.

Στο σημείο αυτό, οι ειδικοί έρχονται να σου πουν ότι εκτός από ένα ποτήρι καλό κρασί και χαλαρωτική μουσική, μπορείς να «ρίξεις στροφές» και με το σεξ. Αρκεί να εφαρμόσεις τις ακόλουθες 4 στάσεις.

  1. «Σκυλίσια ζωή»

Ευρύτερα γνωστή και ως «στάση στα 4». Παίρνεις θέση στηριζόμενη στα γόνατα και τις παλάμες σου με τον σύντροφό σου να παίρνει θέση από πίσω σου. Άσε τον να κουμαντάρει εκείνος την κατάσταση και απόλαυσέ το. Μην ξεχνάς να του ζητήσεις με τα χέρια του να σε τρίβει ταυτόχρονα στους ώμους και την πλάτη. Εγγυημένος οργασμός, εγγυημένη χαλάρωση.

  1. Το «κουτάλι»

Ξάπλωσε πλαγιαστά έχοντας πλάτη στον σύντροφό σου. Εκείνος έρχεται από πίσω σου, παράλληλα με το σώμα σου και με το ελεύθερος χέρι του μπορεί να σου ανασηκώσει ελαφρά το από πάνω πόδι για ακόμα καλύτερη διείσδυση. Η επαφή των κορμιών σας θα σε κάνει να ηρεμήσεις.

  1. «Κοίτα το στρώμα»

Ξάπλωσε μπρούμυτα στο κρεβάτι, άνοιξε ελαφρά τα πόδια σου και ίσιωσέ τα. Παράλληλα, ανασήκωσε λιγάκι τη λεκάνη σου, βάζοντας αν θέλεις από κάτω ένα μαξιλάρι ή μια κουβέρτα.

Ο παρτενέρ σου έρχεται από πάνω σου και διεισδύει. Μια παραλλαγή της στάσης «στα 4», όπου κι εδώ θα απολαύσεις οργασμό και χαλάρωση.

  1. Η «κρεμάστρα»

Από όρθια στάση σκύβεις όσο μπορείς, χαμηλώνοντας προς το έδαφος, ενώ τα χέρια σου είναι κοντά στα πλευρά σου σε έκταση. Ο σύντροφός σου είναι από πίσω σου και διεισδύοντας σε τραβάει απαλά προς το μέρος του από τους καρπούς.

Με τον τρόπο αυτό, όχι μόνο αφήνεσαι στον δικό του ρυθμό ηρεμώντας, αλλά αναπτύσσεται ακόμα περισσότερο η σχέση εμπιστοσύνης σας, καθώς είναι αυτός που σε κρατάει.

Πηγή
boro.gr
Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Προσοχή! Αν νιώσεις αυτό μετά το σεξ, πρέπει να πας αμέσως στο γιατρό!

Όλα όσα αξίζει να γνωρίζεις για την σεξουαλική σου υγεία
15/01/2020 - 18:13

Ποια ώρα γίνεται το καλύτερο σεξ; Η απάντηση θα χαροποιήσει κάποιους...

Η επιστημονική απάντηση στο ερώτημα "γιατί αρέσει στους άνδρες το πρωινό σεξ"
12/01/2020 - 19:00

Aυτή είναι η πιο δημοφιλής τάση στο... σεξ σύμφωνα με το Google!

Τί αναζητά ο κόσμος σε σχετική έρευνα δεκαετίας
10/01/2020 - 18:17

Σε αυτές τις χώρες οι γυναίκες χαίρονται περισσότερο το σεξ!

H 20άδα των χωρών που περνά περισσότερο χρόνο στον έρωτα
10/01/2020 - 14:30

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Μάθε για να ξέρεις τι θέλουν περισσότερο στον ερωτικό τομέα
09/01/2020 - 17:00

Αυτά είναι τα σημάδια που δείχνουν ότι έκανες....σεξ χθες το βράδυ!

Ο καλός ύπνος, η χαρά και όσα πρέπει να γνωρίζεις
04/01/2020 - 19:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νεκρά φλαμίνγκο εντοπίστηκαν στην Αλυκή Λάρνακας (ΦΩΤΟ)

Ένα αποτρόπαιο θέαμα αντίκρισαν όσοι επισκέφθηκαν το σημείο

"To όνειρό μου είναι να σταθώ στα πόδια μου, χωρίς βοήθεια" (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Ο 18χρονος Δημήτρης ζητά την βοήθεια όλων μας για μια επέμβαση ζωής

Δεύτερη μέρα αγωνίας για την 16χρονη Romia

Εντατικοποιούν τις έρευνές τους οι Αρχές
Ελλάδα

Oι «Anonymous Greece» δημοσιοποίησαν τα στοιχεία Τούρκων χάκερς

Για το «μαύρο» που έπεσε σε κυβερνητικές ιστοσελίδες της Ελλάδας την Πέμπτη το βράδυ

Στο νοσοκομείο ο Προκόπης Παυλόπουλος

Οι πρώτες πληροφορίες για την εισαγωγή του ΠτΔ στο Ωνάσειο

"Έπεσαν" πάλι ελληνικές κυβερνητικές ιστοσελίδες

Ανησυχία για νέα επίθεση από χάκερς
Διεθνή

Εικόνες απόλυτης καταστροφής μετά το «χτύπημα» του Εγκέλαδου (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Καρέ-καρέ η διάσωση εγκλωβισμένης γυναίκας από σωστικό συνεργείο

Δεκαεξάχρονος στις ΗΠΑ σκότωσε τη μητέρα και τα αδέρφια του και πήγε σχολείο

Τα θύματα βρέθηκαν μέσα σε μια λίμνη αίματος από τις Αρχές

Εγκεφαλική βλάβη υπέστησαν 34 Αμερικανοί στρατιώτες από τις ιρανικές επιθέσεις

Ο Πρόεδρος των ΗΠΑ είχε διαβεβαιώσει ότι δεν υπήρξαν νεκροί και τραυματίες

tv news

«24 Ώρες» μαζί με τον 57χρονο δασοπυροσβέστη, που έγινε...ιερέας!

Οι λόγοι οδήγησαν τον Κώστα Δημοσθένους στην ιεροσύνη, αυτό το Σάββατο στον Alpha Kύπρου
Alpha TV Κύπρου

Άγριο φονικό τερματίζει μία...διπλή ζωή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»

Την Κυριακή ζωντανεύει η εποχή όπου όλοι έκρυβαν την ταυτότητά τους και θυματοποιούνταν...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 25/01/2020 - 13:50ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ