Υγεία

Σεξ: Ποια είναι η ιδανική διάρκεια για τις γυναίκες και ποια για τους άνδρες;

Ένα από τα στοιχεία που καθορίζει εάν μια σεξουαλική επαφή είναι ικανοποιητική, είναι η διάρκεια της. Υπάρχει όμως ιδανική διάρκεια στο σεξ; Κι αν ναι, ποια είναι αυτή για τους άνδρες και ποια για τις γυναίκες; Η επιστήμη απαντά.

Ερευνητές από το Πανεπιστήμιο New Brunswickεξέτασαν τις περιπτώσεις συνολικά 152 ζευγαριών με τους συμμετέχοντες να είναι ηλικίας από 21 έως και 77 ετών και οι μεταξύ τους σχέσεις να ποικίλλουν από διάρκειας 6 μηνών έως και 50 ετών!
Τα αποτελέσματα της έρευνας δημοσιεύτηκαν στην επιστημονική επιθεώρηση Journal of Sex Research.

Ποια είναι λοιπόν η ιδανική διάρκεια για τις γυναίκες και ποια για τους άνδρες;

Προκαταρκτικά – Γυναίκες (λεπτά της ώρας)
Ιδανική διάρκεια: 19
Πραγματική διάρκεια: 11

Προκαταρκτικά – Άντρες
Ιδανική διάρκεια: 18
Πραγματική διάρκεια: 13

Σεξουαλική επαφή (συνουσία) – Γυναίκες
Ιδανική διάρκεια: 14
Πραγματική διάρκεια: 7

Σεξουαλική επαφή (συνουσία) – Άντρες
Ιδανική διάρκεια: 19
Πραγματική διάρκεια: 8

Οι παραπάνω αριθμοί απεικονίζουν το τι απάντησε (κατά μέσο όρο) ο κάθε συμμετέχων και η κάθε συμμετέχουσα ότι συμβαίνει κατά την σεξουαλική επαφή, κατά την δική του/της προσέγγιση (πραγματική διάρκεια) και επιθυμία (ιδανική διάρκεια).

Πηγή
healthview.gr
Επόμενο άρθρο

Βάλτε τις μάσκες σας! Τα 5 λάθη που κάνετε και δεν έχετε αποτέλεσμα...

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις και το... μυστικό!
20/07/2019 - 19:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ξέρετε τι θα σας συμβεί αν σταματήσετε να κάνετε σεξ;

Απαραίτητο το σεξ για την καθημερινότητά μας
11/08/2019 - 07:07

Η Άντζελα Δημητρίου...αποκάλυψε πόσα χρόνια έχει να κάνει σεξ

"Να σου πω έχουμε ανάγκη από ένα όργανο για να σου το πω πιο ωμά;"
08/08/2019 - 12:27

Μπορεί ο άνδρας να προσποιηθεί οργασμό στο σεξ; Διαβάστε την απάντηση...

Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τον...ανδρικό οργασμό και την προσποίηση
04/08/2019 - 12:07

Γιόρτασε τη μεταγραφή του με σεξ και το μοιράστηκε στα Social Media (ΦΩΤΟ)

Μοιράστηκε με τους ακόλουθους του τις άκρως προσωπικές του στιγμές
01/08/2019 - 16:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Φέρνουν το φάρμακο για τον μικρό Αντώνη στην Κύπρο από το εξωτερικό (ΦΩΤΟ)

Χαρά εκφράζει ο ΠτΔ για την κάλυψη των εξόδων θεραπείας του παιδιού από το κράτος

Έρευνες σε θάλασσα και στεριά για εντοπισμό του 44χρονου που βούτηξε στον Μόλο

Με σκάφη και προσωπικό ψάχνουν σπιθαμή προς σπιθαμή σε κυματοθραύστες και παραλιακό μέτωπο

Επιχείρησε να ταξιδέψει από το αεροδρόμιο Λάρνακας με πλαστό διαβατήριο

Χειροπέδες σε 32χρονο υπήκοο τρίτης χώρας, για υπόθεση πλαστοπροσωπίας
Ελλάδα

"Το έβλεπαν να πετά χαμηλά και φώναζαν για να το δείξουν στα παιδιά τους" (VID)

Συγκλονιστική μαρτυρία δημοσιογράφου για την μοιραία πτώση του ελικοπτέρου στον Πόρο

Πτήση θανάτου για τους επιβάτες του ελικοπτέρου που συνετρίβη στον Πόρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανασύρθηκαν τρείς σοροί ενώ στο νησί έχει προκληθεί black out από την αποκοπή καλωδίων

Νεκροί από την πτώση ελικοπτέρου στη θαλάσσια περιοχή του Πόρου (ΦΩΤΟ)

Σε εξέλιξη έρευνες των ελληνικών αρχών για τον εντοπισμό σορών και τυχών επιζόντων
Διεθνή

Απίστευτες εικόνες καταστροφής στις Κανάριες Νήσους (ΦΩΤΟ)

9000 ντόπιοι και τουρίστες εκκενώθηκαν από το Σάββατο

Aυτό είναι το μεγαλύτερο πλοίο-νοσοκομείο στον κόσμο

Έριξε άγκυρα στην Κολομβία για να δώσει φροντίδα σε μετανάστες

"Μας γλιτώσατε από μεγάλα έξοδα" διεμήνυσε ο Τράμπ στην Πρωθυπουργό της Δανίας

Ανέβαλε συνάντηση με την Μέτε Φρέντερικσεν λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος για τη Γροιλανδία

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 21/08/2019 - 11:30ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ