Υγεία

Σεξ: Αυτό είναι το φυσικό "τονωτικό" για τον άντρα και είναι στη...κουζίνα σας!

Σεξ....

Ένας άνδρας αγωνιά σχεδόν καθημερινά για τις επιδόσεις τους και όσο μεγαλώνει θέλει να παραμένει το ίιο δυνατός και "ορεξάτος". Πέρα από τα βιάγκρα όμως... η φύση δεν φρόντισε για την τονωτική μας διάθεση;

Και όμως το έκανε και η λύση είναι στα... παντζάρια. Το βόριο, το ιχνοστοιχείο που συναντάται σε μεγάλη ποσότητα στα παντζάρια, αυξάνει τα επίπεδα της τεστοστερόνης. Αυτό σημαίνει ότι οι ταπεινοί βολβοί βελτιώνουν την σεξουαλική υγεία και αντοχή των ανδρών!

κ

Τα παντζάρια έχουν ακόμα πολλά οφέλη για την υγεία καθώς μειώνουν τη χοληστερίνη και τα τριγλυκερίδια, αποτρέπουν τη συσσώρευση λίπους στο συκώτι και ο χυμός τους ενισχύει τις αντοχές του οργανισμού, ειδικά όταν γυμναζόμαστε. Πέρα όμως από αυτά, είναι και ένα τρόφιμο που μπορεί να ανεβάσει τη λίμπιντο με τον πλέον φυσικό τρόπο

Επόμενο άρθρο

Πόσο ώριμος συναισθηματικά είναι ο σύντροφός σας; 5+1 σημάδια για να μάθεις...

Tα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά των συναισθηματικά ώριμων εταίρων
09/09/2019 - 18:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ξέρετε τι θα σας συμβεί αν σταματήσετε να κάνετε σεξ;

Απαραίτητο το σεξ για την καθημερινότητά μας
11/08/2019 - 07:07

Γιατί μερικοί άνθρωποι δεν φιλούν κατά τη διάρκεια του σεξ;

Η απάντηση και το σύνηθες γεγονός στην ερωτική ζωή
05/08/2019 - 21:10

"Πριγκιπική έρευνα": Μάθετε πως γνωρίστηκαν τα....βασιλικά ζευγάρια!(ΦΩΤΟ)

Έρωτας με την πρώτη ματιά(;) Τα ειδύλλια και ο ανήλικος έρωτας του Παλατιού
04/08/2019 - 16:26

Κάνεις σεξ ή έρωτα; Μάθε σε ποια κατηγορία ανήκεις...

Υπάρχουν ενδείξεις που μπορείς να "διαβάσεις"
25/07/2019 - 12:51

Πέννυ Φοινίρη: Η αποκάλυψη για την προσωπική της ζωή που δεν ξέραμε...

Το ενδεχόμενο γάμου, η σχέση και η ευτυχία στη ζωή της
21/07/2019 - 16:09

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πότε μπορείς να αλλάξεις τον προσωπικό σου γιατρό στο ΓεΣΥ

Ο Οργανισμός Ασφάλισης Υγείας ενημερώνει τους δικαιούχους για τη διαδικασία

Πήγαμε απογευματινή βόλτα στη Λευκωσία με άτομο σε αναπηρικό καροτσάκι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ολόκληρος αγώνας μετ΄ εμποδίων με κίνδυνο της σωματική ακεραιότητα των ατόμων με ΑμεΑ

Μήπως έχετε δει τον άντρα που καταζητείται για διάρρηξη και κλοπή; (ΦΩΤΟ)

Δείτε τη φωτογραφία του και βοηθήστε την Αστυνομία να εντοπίσει τα ίχνη του
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Το τετ - α- τετ Τραμπ με Ζούκερμπεργκ στο Λευκό Οίκο

Στο επίκεντρο της συνάντησης οι μελλοντικοί ρυθμιστικοί κανόνες του διαδικτύου

Την πολιτική της για το κλίμα παρουσιάζει η γερμανική Κυβέρνηση

Εκτιμάται ότι θα επενδυθούν περί τα 40 δισεκατομμύρια ευρώ τα επόμενα τέσσερα χρόνια

ΗΠΑ: 530 ασθενείς και 7 νεκροί στις ΗΠΑ από το άτμισμα

Πάνω από το 50% των ασθενών είναι ηλικίας μικρότερης των 25 ετών

tv news

Στα άδυτα της άνοιας και του Αλτσχάιμερ σε ένα επεισόδιο που θα συγκλονίσει...

Οι «24 ΩΡΕΣ» στον Σύνδεσμο στήριξης ατόμων με άνοια "Ιθάκη", αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 20/09/2019 - 13:15ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ