Υγεία

Πόσες στάσεις πρέπει να αλλάζεις την ώρα του σεξ;

Δύο είναι τα βασικά ερωτήματα που… βασανίζουν τις γυναίκες αναφορικά με τη σεξουαλική τους ζωή. Το ένα είναι αν πρέπει να κάνουν σεξ κάθε μέρα και το άλλο είναι κατά τη διάρκεια του σεξ, κάθε πόση ώρα πρέπει να αλλάζουν στάση στο σεξ.

Αναφορικά με το πρώτο ερώτημα, οι ειδικοί επισημαίνουν ότι το να κάνεις έρωτα κάθε μέρα του χρόνου δεν είναι ούτε φυσιολογικό, αλλά και ούτε μη φυσιολογικό. Αυτό που τονίζουν οι ειδικοί είναι ότι σεξ θα πρέπει κάθε γυναίκα να κάνει όποτε έχει όρεξη και ερωτική διάθεση και να μην κάνει σεξ απλά και μόνο για να το κάνει ή γιατί πιέζεται να το κάνει. Σημασία έχει να ευχαριστιούνται την ερωτική επαφή και οι δύο σύντροφοι, οπότε η συχνότητα των ερωτικών επαφών είναι θέμα διάθεσης και μόνο.

Στο ερώτημα για το κάθε πότε πρέπει να αλλάζουμε στάσεις στο σεξ, οι ειδικοί τονίζουν ότι καλό θα είναι να υπάρχει… μια ποικιλία κατά την ερωτική συνεύρεση του ζευγαριού. Κατά μέσο όρο, πάντως, λένε ότι κάθε 5 λεπτά είναι καλό να υπάρχει μια εναλλαγή στις στάσεις στο σεξ, κάτι που βοηθάει στην αποφυγή της ερωτικής μονοτονίας και της σεξουαλικής ρουτίνας.

Επόμενο άρθρο

Η λύση είναι εδώ! 5 μυστικά για να "νικήσεις" την... κακοσμία!

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις για την υγιεινή του στόματος
15/05/2019 - 19:33

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
17/07/2019 - 16:00

Σεξ: Οι τρείς τροφές που.... το κάνουν καλύτερο!

H λύση είναι για ακόμη μια φορά στην διατροφή σου
17/07/2019 - 13:09

Υγεία & Σεξ: 4 στάσεις που καταπολεμούν το... στρες!

Η λύση βρέθηκε και είναι στο κρεβάτι σου
11/07/2019 - 17:00

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Μάθε για να ξέρεις τι θέλουν περισσότερο στον ερωτικό τομέα
09/07/2019 - 20:00

Σεξ με... κάλτσες; Οι επίστημονες επικροτούν και σας "βγάζουν το καπέλο"

Η νέα έρευνα που θα σε κάνει να ανοίξεις το συρτάρι με τις κάλτσες πριν τον έρωτα
09/07/2019 - 17:32

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κλείνει προσωρινά το Δημοτικό Κολυμβητήριο Λευκωσίας

Τι αναφέρει σε ανακοίνωση του για τους λόγους που κλείνει

"Το κράτος θέλει να αποφεύγει να λέει ότι έχει ανάπηρους πολέμου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα προβλήματα των πολεμιστών του 1974 ανέλυσε στον Alpha Κύπρου ο Γιώργος Γρουτίδης

"Άλλο ένα περιστατικό έμφυλης και σεξιστικής βίας που αποδεικνύει την ανισότητα"

Τι λέει η Επίτροπος Ισότητας Φύλων για τη διερευνώμενη υπόθεση ομαδικού βιασμού
Ελλάδα

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές

Εικόνες ντροπής από κακομεταχείριση γαϊδουριών στη Σαντορίνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακτιβιστές καταγγέλλουν απειλές ακόμα και κατά της ζωής τους
Διεθνή

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

Aεροπορικές επιδρομές εναντίον θέσεων του PKK εξαπέλυσε η Τουρκία

Η ανακοίνωση Ακάρ για την επίθεση στην επικράτεια του Ιράν

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/07/2019 - 20:20ALPHA NEWS