Υγεία

Δες το αλλιώς! Μείνε σπίτι και γυμνάσου με ένα... full body workout (ΒΙΝΤΕΟ)

Η καραντίνα συνεχίζεται στο σπίτι μας, για το καλό της υγείας μας αλλά και όλων των συναθρώπων μας.

Σύμμαχός μας η... γυμναστική, η οποία μπορεί να μας κρατήσει σε φόρμα αλλά και να βελτιώσει την κατάσταση της υγείας μας. Δες το αλλιώς και άδραξε τη μέρα για να αλλάξεις το σώμα με την βοήθεια ειδικών.

Μείνετε σπίτι... γυμναστείτε, δώστε υγεία και ευεξία στον εαυτό  σας και αλλάξτε το σώμα σας μέσα από την "καραντίνα". Το Alphanews.live, σας προτείνει home workouts με τις σωστές οδηγίες από ειδικούς για να δείτε τα ανάλογα αποτελέσματα και να ακολουθήσετε τον σωστό δρόμο εκγύμνασης step by step.

Σημερινό Ηome workout:

Πρόκειται για ένα full body workout με τη χρήση αλτηρων (dumbbells ή μπουκάλια με νερό, άμμο κλπ) σε συνδυασμό με δυναμικές αερόβιες ασκήσεις με το βάρος του σώματος.

Οι ασκήσεις με τους αλτήρες εκτελούνται με βάση τις επαναλήψεις ενώ οι δυναμικές αερόβιες ασκήσεις με βάση τον χρόνο. Μπορούν να γίνουν 3 με 4 γύρους με ενδιάμεσο διάλειμμα 2 με 3 λεπτά. Καλή προπόνηση!

Δείτε το σχετικό βίντεο με την σωστή εκτέλεση των ασκήσεων του αθλούμενου από την γυμνάστρια Αναστασία Φάκλαρη αλλά και τις λεπτομέρειες του σετ τόσο σε επίπεδο τεχνικής όσο και χρόνου.

 

Tα workouts επιμελούνται και μας παρουσιάζουν έμπειροι γυμναστές και personal trainers από το γυμναστήρια "Squad by X.Fit".

Ακολουθήστε τους στα social media που διαθέτουν (Instagram και Facebook) και γυμναστείτε στο σπίτι με προσοχή και... αποτελέσματα!

 

Επόμενο άρθρο

H πλαστική και αισθητική χειρουργική και κοσμετολογία την μετά-Κορωνοϊο εποχή

Η Δρ Ηλιάνα Στρούθου μιλά για τον τομέα της πλαστικής χειρουργικής μετά τον κορωνοϊό
27/04/2020 - 14:08

ΣχετικέςΕιδήσεις

Home Workout με super sets για να βγούμε πιο fit από την... "καραντίνα" μας

Με την κατάλληλη βοήθεια των ειδικών
20/05/2020 - 19:04

Και μέχρι να ανοίξουν τα γυμναστήρια, τα Home Workouts... συνεχίζονται!

Με τη βοήθεια των ειδικών, θα αλλάξεις το σώμα σου
18/05/2020 - 17:32

6 ασκήσεις για ένα αποτελεσματικό Home Workout μόνο με το βάρος του σώματός μας

Με την βοήθεια των ειδικών μένουμε σε "φόρμα"
15/05/2020 - 16:33

Home Workout μόνο με το... σώμα μας για ενδυνάμωση και σύσφιξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Μένουμε σε... "φόρμα" και γυμναζόμαστε με την καθοδήγηση ειδικών
13/05/2020 - 17:13

"Χτίσε" σώμα για την παραλία με αυτές τις εύκολες και αποτελεσματικές ασκήσεις

Με την καθοδήγηση των ειδικών και μέσω των... tabata
11/05/2020 - 16:39

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εθελοντές μάζεψαν σε μισή ώρα 55 κιλά σκουπίδια σε παραλία στη Λεμεσό

Ο καθαρισμός διοργανώθηκε στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Ναυτιλίας

Διαφωνούν για τα κλιματιστικά στα σχολεία ΕΤΕΚ και Υπουργείο Παιδείας (ΒΙΝΤΕΟ)

Εισηγείται την τοποθέτηση ανεμιστήρων οροφής το Επιμελητήριο

Τι έδειξαν τα πρώτα αποτελέσματα έρευνας για την ανοσία στην Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Μέχρι στιγμής έχουν ληφθεί 250 δείγματα και θα βρίσκεται σε εξέλιξη για ένα περίπου χρόνο
Ελλάδα

«Χρειάζεται συνέχεια και συνέπεια στην αποκλιμάκωση εκ μέρους της Τουρκίας»

Ο κ. Μητσοτάκης τόνισε την ανάγκη παύσης των τουρκικών προκλήσεων στην Κυπριακή ΑΟΖ

358 νέα κρούσματα στην Ελλάδα το τελευταίο εικοσιτετράωρο

73 άτομα νοσηλεύονται σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας

Αναμένεται τηλεδιάσκεψη Ερντογάν - Μητσοτάκη, γράφει η "Χουριέτ"

Σύμφωνα με τον αρθρογράφο ο Ερντογάν “άφησε την πόρτα ανοιχτή για διάλογο”
Διεθνή

Ξεπέρασαν τα 6.000 τα νέα κρούσματα κορωνοϊού στο Ηνωμένο Βασίλειο

Πρόκειται για τον υψηλότερο ημερήσιο απολογισμό από την 1η Μαΐου

Η Συμφωνική Ορχήστρα Δρέσδης ανέβηκε σε ταράτσες για ένα μοναδικό κονσέρτο (VID)

Η δημιουργική ιδέα κέρδισε το κοινό που παρακολουθούσε από μπαλκόνια και δρόμους

Ανακάλυψη επιστημόνων ευελπιστεί να καταστήσει μη μολυσματικό τον ιό (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ερευνητές του Πανεπιστημίου Bristol την χαρακτηρίζουν ως «φαρμακευτική τσέπη»

tv news

Η μητέρα της Αγγελικής εμφανίζεται ξαφνικά στη φάρμα και προκαλεί προβλήματα...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

Η Ευγενία θα παίξει το τελευταίο της χαρτί και θα εκβιάσει τον Μάρκο...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 24/09/2020 - 09:30ΑΓΓΕΛΙΚΗ