Υγεία

To απόλυτο πρόγραμμα για να γυμναστείς πριν την παραλία... είναι εδώ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι θερμοκρασίες ανεβαίνουν και οι πρώτες εξορμήσεις στην παραλία είναι γεγονός.

Τα περιοριστικά μέτρα δεν υπάρχουν πια και όλοι οι Κύπριοι αρχίζουν και πηγαίνουν στην παραλία για τα πρώτα μπάνια. Πριν όμως πάμε στην παραλία, ήρθε η ώρα να δώσουμε την απαιτούμενη τόνωση στο κορμί μας.

Σημερινό Ηome workout:

Αυτό το πρόγραμμα είναι το απολυτό πρόγραμμα για να προετοιμαστείς για την παραλία! Ας γυμνάσουμε τους γλουτούς και τους κοιλιακούς μας!

Το πρώτο μέρος, των γλουτών, περιλαμβάνει 10 ασκήσεις που εκτελούνται σε κυκλικη μορφή με περαμετρο τον χρόνο 30’’η 40’’(βλέπε την κάθε άσκηση ξεχωριστά) με την χρήση band η’ και χωρίς για 3 γύρους.

Το δεύτερο μέρος των κοιλιακών περιλαμβάνει 3 άσκησεις που εκτελούνται 30’’ η κάθε μια σε κυκλικη μορφή για 3-4 γύρους!

Let’s feel the burn!

Δείτε το σχετικό βίντεο με την σωστή εκτέλεση των ασκήσεων του αθλούμενου από την γυμνάστρια Αναστασία Φάκλαρη αλλά και τις λεπτομέρειες του σετ τόσο σε επίπεδο τεχνικής όσο και χρόνου.

 

Tα workouts επιμελούνται και μας παρουσιάζουν έμπειροι γυμναστές και personal trainers από το γυμναστήρια "Squad by X.Fit".

Ακολουθήστε τους στα social media που διαθέτουν (Instagram και Facebook) και γυμναστείτε στο σπίτι με προσοχή και... αποτελέσματα!

 

Επόμενο άρθρο

120 ασθενείς στην Κύπρο παραμένουν θετικοί στον ιό μετά από 2 μήνες (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δρ. Πέτρος Καραγιάννης εξηγεί το ιατρικό φαινόμενο
21/05/2020 - 11:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Home Workout με super sets για να βγούμε πιο fit από την... "καραντίνα" μας

Με την κατάλληλη βοήθεια των ειδικών
20/05/2020 - 19:04

Και μέχρι να ανοίξουν τα γυμναστήρια, τα Home Workouts... συνεχίζονται!

Με τη βοήθεια των ειδικών, θα αλλάξεις το σώμα σου
18/05/2020 - 17:32

6 ασκήσεις για ένα αποτελεσματικό Home Workout μόνο με το βάρος του σώματός μας

Με την βοήθεια των ειδικών μένουμε σε "φόρμα"
15/05/2020 - 16:33

Home Workout μόνο με το... σώμα μας για ενδυνάμωση και σύσφιξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Μένουμε σε... "φόρμα" και γυμναζόμαστε με την καθοδήγηση ειδικών
13/05/2020 - 17:13

"Χτίσε" σώμα για την παραλία με αυτές τις εύκολες και αποτελεσματικές ασκήσεις

Με την καθοδήγηση των ειδικών και μέσω των... tabata
11/05/2020 - 16:39

"Home Workout" το Σαββατοκύριακο για ευεξία και ενδυνάμωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ειδικοί σου δίνουν τις κατάλληλες κατευθύνσεις για να αθληθείς εν καιρώ πανδημίας
09/05/2020 - 14:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

ΦΩΤΟ: Αυτή είναι η 70χρονη Ανδρούλα που χάθηκε στη θάλασσα των Φοινικούδων

Βοηθήστε στη γιγαντιαία επιχείρηση των αρχών που για πέμπτη ημέρα αναζητούν τα ίχνη της

Άνευ αντικειμένου η έρευνα Οδυσσέα για τις αμοιβές της Ερευνητικής Επιτροπής

Δεν θα γίνει έλεγχος αφού τα μέλη αποφάσισαν να προσφέρουν αφιλοκερδώς υπηρεσίες

Γενί Ντουζέν: Ύποπτος θάνατος στα κατεχόμενα μετά τον εμβολιασμό

Ο 68χρονος έπασχε από ΧΑΠ και ήταν διαβητικός
Ελλάδα

Αύξηση θητείας κατά τρεις μήνες στο Στρατό Ξηράς

Δεκτή από το ΚΥΣΕΑ η εισήγηση των Γενικών Επιτελείων

Την Τρίτη η συνάντηση Δένδια - Στόλτενμπεργκ στις Βρυξέλλες

Τι ανακοίνωσε ο Γενικός Γραμματέας του ΝΑΤΟ

Μητσοτάκης: Προσφυγή στη Χάγη αν δεν συμφωνήσουμε με την Τουρκία

"Αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης των διεθνών δικαστηρίων", λέει ο Έλληνας Πρωθυπουργός
Διεθνή

Ινδία: Πυρκαγιά σε εργοστάσιο που παρασκευάζει εμβόλια της AstraZeneca (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν θα επηρεαστεί η παραγωγή», δήλωσε πηγή από το Serum Institute

Μακελειό σε αγορά στη Βαγδάτη: 28 νεκροί από τις βομβιστικές επιθέσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Προς το παρόν καμία οργάνωση δεν έχει αναλάβει την ευθύνη

tv news

Ο Αλέκος εκβιάζει τον Δημήτρη για να μην μιλήσει για το ένοχο παρελθόν του...

«8 Λέξεις» Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα συγκλονιστικά διπλά επεισόδια του 2ου κύκλου
Alpha TV Κύπρου

Η Ζωή αποκαλύπτει στην Αθηνά τον έρωτα της Αγγελικής για το Στέφανο...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 21/01/2021 - 17:30DEAL