Υγεία

To απόλυτο πρόγραμμα για να γυμναστείς πριν την παραλία... είναι εδώ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι θερμοκρασίες ανεβαίνουν και οι πρώτες εξορμήσεις στην παραλία είναι γεγονός.

Τα περιοριστικά μέτρα δεν υπάρχουν πια και όλοι οι Κύπριοι αρχίζουν και πηγαίνουν στην παραλία για τα πρώτα μπάνια. Πριν όμως πάμε στην παραλία, ήρθε η ώρα να δώσουμε την απαιτούμενη τόνωση στο κορμί μας.

Σημερινό Ηome workout:

Αυτό το πρόγραμμα είναι το απολυτό πρόγραμμα για να προετοιμαστείς για την παραλία! Ας γυμνάσουμε τους γλουτούς και τους κοιλιακούς μας!

Το πρώτο μέρος, των γλουτών, περιλαμβάνει 10 ασκήσεις που εκτελούνται σε κυκλικη μορφή με περαμετρο τον χρόνο 30’’η 40’’(βλέπε την κάθε άσκηση ξεχωριστά) με την χρήση band η’ και χωρίς για 3 γύρους.

Το δεύτερο μέρος των κοιλιακών περιλαμβάνει 3 άσκησεις που εκτελούνται 30’’ η κάθε μια σε κυκλικη μορφή για 3-4 γύρους!

Let’s feel the burn!

Δείτε το σχετικό βίντεο με την σωστή εκτέλεση των ασκήσεων του αθλούμενου από την γυμνάστρια Αναστασία Φάκλαρη αλλά και τις λεπτομέρειες του σετ τόσο σε επίπεδο τεχνικής όσο και χρόνου.

 

Tα workouts επιμελούνται και μας παρουσιάζουν έμπειροι γυμναστές και personal trainers από το γυμναστήρια "Squad by X.Fit".

Ακολουθήστε τους στα social media που διαθέτουν (Instagram και Facebook) και γυμναστείτε στο σπίτι με προσοχή και... αποτελέσματα!

 

Επόμενο άρθρο

120 ασθενείς στην Κύπρο παραμένουν θετικοί στον ιό μετά από 2 μήνες (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δρ. Πέτρος Καραγιάννης εξηγεί το ιατρικό φαινόμενο
21/05/2020 - 11:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Home Workout με super sets για να βγούμε πιο fit από την... "καραντίνα" μας

Με την κατάλληλη βοήθεια των ειδικών
20/05/2020 - 19:04

Και μέχρι να ανοίξουν τα γυμναστήρια, τα Home Workouts... συνεχίζονται!

Με τη βοήθεια των ειδικών, θα αλλάξεις το σώμα σου
18/05/2020 - 17:32

6 ασκήσεις για ένα αποτελεσματικό Home Workout μόνο με το βάρος του σώματός μας

Με την βοήθεια των ειδικών μένουμε σε "φόρμα"
15/05/2020 - 16:33

Home Workout μόνο με το... σώμα μας για ενδυνάμωση και σύσφιξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Μένουμε σε... "φόρμα" και γυμναζόμαστε με την καθοδήγηση ειδικών
13/05/2020 - 17:13

"Χτίσε" σώμα για την παραλία με αυτές τις εύκολες και αποτελεσματικές ασκήσεις

Με την καθοδήγηση των ειδικών και μέσω των... tabata
11/05/2020 - 16:39

"Home Workout" το Σαββατοκύριακο για ευεξία και ενδυνάμωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ειδικοί σου δίνουν τις κατάλληλες κατευθύνσεις για να αθληθείς εν καιρώ πανδημίας
09/05/2020 - 14:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αντιδρούν οι κυνηγοί για την απαγόρευση διακίνησης οχημάτων σε δασικούς δρόμους

Ζητούν την παύση Κώστα Καδή και προειδοποιούν με μαζικές κινητοποιήσεις

56 χρόνια μετά τη θυσία των ηρώων της Τυλληρίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Ήταν η πρώτη οργανωμένη απόπειρα της Τουρκίας να πλήξει την εδαφική ακεραιότητα της Κύπρου

«Ζήσαμε πολύ δύσκολα, είδαμε παιδιά να ζητούν φαγητό στη μέση του δρόμου» (VID)

Η απεσταλμένη του Alpha στη Βηρυτό περιγράφει όσα έζησε στην δοκιμαζόμενη πόλη
Ελλάδα

Σε επιφυλακή η Αθήνα λόγω κινητικότητας του τουρκικού στόλου

Τουρκική Navtex για άσκηση με πραγματικά πυρά στη θάλασσα μεταξύ Καστελόριζου και Ρόδου
Διεθνή

Πιθανόν ξένοι εργαζόμενοι πολλά από τα θύματα που δεν έχουν αναγνωριστεί

"Πρόκειται για δύσκολο καθήκον που θα πάρει καιρό" λέει ο περιφερειάρχης της Βηρυτού

«Παραμένω ανήσυχος για τις παραβιάσεις της Τουρκίας στις ΑΟΖ Κύπρου και Ελλάδας»

Κάλεσε τις ΗΠΑ να μιλήσουν ξεκάθαρα για τις παραβιάσεις ο Μενέντεζ

Mπoρέλ: Tα θαλάσσια όρια να καθοριστούν μέσω διαλόγου όχι μέσω μονομερών δράσεων

Προειδοποιεί πως η ναυτική κινητοποίηση στην Αν. Μεσόγειο είναι εξαιρετικά ανησυχητική

tv news

Δείτε σε πέντε τηλεταινίες όλα τα επεισόδια της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»

Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, ίντριγκες, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 10/08/2020 - 07:4560' ΕΛΛΑΔΑ