Υγεία

To απόλυτο πρόγραμμα για να γυμναστείς πριν την παραλία... είναι εδώ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι θερμοκρασίες ανεβαίνουν και οι πρώτες εξορμήσεις στην παραλία είναι γεγονός.

Τα περιοριστικά μέτρα δεν υπάρχουν πια και όλοι οι Κύπριοι αρχίζουν και πηγαίνουν στην παραλία για τα πρώτα μπάνια. Πριν όμως πάμε στην παραλία, ήρθε η ώρα να δώσουμε την απαιτούμενη τόνωση στο κορμί μας.

Σημερινό Ηome workout:

Αυτό το πρόγραμμα είναι το απολυτό πρόγραμμα για να προετοιμαστείς για την παραλία! Ας γυμνάσουμε τους γλουτούς και τους κοιλιακούς μας!

Το πρώτο μέρος, των γλουτών, περιλαμβάνει 10 ασκήσεις που εκτελούνται σε κυκλικη μορφή με περαμετρο τον χρόνο 30’’η 40’’(βλέπε την κάθε άσκηση ξεχωριστά) με την χρήση band η’ και χωρίς για 3 γύρους.

Το δεύτερο μέρος των κοιλιακών περιλαμβάνει 3 άσκησεις που εκτελούνται 30’’ η κάθε μια σε κυκλικη μορφή για 3-4 γύρους!

Let’s feel the burn!

Δείτε το σχετικό βίντεο με την σωστή εκτέλεση των ασκήσεων του αθλούμενου από την γυμνάστρια Αναστασία Φάκλαρη αλλά και τις λεπτομέρειες του σετ τόσο σε επίπεδο τεχνικής όσο και χρόνου.

 

Tα workouts επιμελούνται και μας παρουσιάζουν έμπειροι γυμναστές και personal trainers από το γυμναστήρια "Squad by X.Fit".

Ακολουθήστε τους στα social media που διαθέτουν (Instagram και Facebook) και γυμναστείτε στο σπίτι με προσοχή και... αποτελέσματα!

 

Επόμενο άρθρο

120 ασθενείς στην Κύπρο παραμένουν θετικοί στον ιό μετά από 2 μήνες (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δρ. Πέτρος Καραγιάννης εξηγεί το ιατρικό φαινόμενο
21/05/2020 - 11:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Home Workout με super sets για να βγούμε πιο fit από την... "καραντίνα" μας

Με την κατάλληλη βοήθεια των ειδικών
20/05/2020 - 19:04

Και μέχρι να ανοίξουν τα γυμναστήρια, τα Home Workouts... συνεχίζονται!

Με τη βοήθεια των ειδικών, θα αλλάξεις το σώμα σου
18/05/2020 - 17:32

6 ασκήσεις για ένα αποτελεσματικό Home Workout μόνο με το βάρος του σώματός μας

Με την βοήθεια των ειδικών μένουμε σε "φόρμα"
15/05/2020 - 16:33

Home Workout μόνο με το... σώμα μας για ενδυνάμωση και σύσφιξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Μένουμε σε... "φόρμα" και γυμναζόμαστε με την καθοδήγηση ειδικών
13/05/2020 - 17:13

"Χτίσε" σώμα για την παραλία με αυτές τις εύκολες και αποτελεσματικές ασκήσεις

Με την καθοδήγηση των ειδικών και μέσω των... tabata
11/05/2020 - 16:39

"Home Workout" το Σαββατοκύριακο για ευεξία και ενδυνάμωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ειδικοί σου δίνουν τις κατάλληλες κατευθύνσεις για να αθληθείς εν καιρώ πανδημίας
09/05/2020 - 14:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Είναι για το καλό τους" λέει το ΥΠΕΣ για μετανάστες στο Πουρνάρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Νέο επεισόδιο στο Προσωρινό Κέντρο Φιλοξενίας Μεταναστών στην Κοκκινοτριμιθιά

“Όλοι περίμεναν φέτος αυτή τη γιορτή με διαφορετικό τρόπο" (ΒΙΝΤΕΟ)

40 ημέρες μετά, οι πιστοί είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στην Ακολουθία της Ανάστασης

Πρόστιμα "φωτιά" προβλέπει νομοσχέδιο για τους παραβάτες (ΒΙΝΤΕΟ)

Βαρύς ο πέλεκυς για όσους καταπατούν τους κανόνες συμμόρφωσης στις επιχειρήσεις εστίασης
Ελλάδα

Το συγκινητικό αντίο Τσιόδρα και Χαρδαλιά μετά από 72 μέρες

"Ένας κύκλος κλείνει, αλλά παραμένουμε σε εγρήγορση, παραμένουμε σε επιφυλακή"

State Department για Έβρο: "Η Τουρκία να μειώσει τις εντάσεις"

Όσα δήλωσε ο βοηθός υφυπουργός Εξωτερικών για Ευρωπαϊκές Υποθέσεις

Κεραυνός χτύπησε και σκότωσε 52χρονη στη Σκόπελο

Έμφραγμα υπέστη ο σύζυγός της όταν προσπάθησε να τη βοηθήσει
Διεθνή

Συρία: Νεκρός Τούρκος στρατιώτης από έκρηξη στην επαρχία Ιντλίμπ

Τι μετέδωσε το τουρκικό πρακτορείο ειδήσεων DHA

Σε λειτουργία από αύριο στη Βρετανία το σύστημα εξέτασης και ιχνηλάτησης

Οι πρώτοι πολίτες που θα δεχθούν κλήση θα είναι όσοι είχαν θετικό αποτέλεσμα

Εξαρθρώθηκε εγκληματικό δίκτυο που εμπλέκεται σε διακίνηση μεταναστών στη EE

Τι κατάφεραν οι αστυνομικές και δικαστικές αρχές σε Βέλγιο και Γαλλία

tv news

Όλες οι υποψίες επιβεβαιώνονται και η φυλακή φαίνεται μονόδρομος για τη Μαρίνα..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Θα ομολογήσει η Μάγδα στην Ηλέκτρα πως σκότωσε τον Σωκράτη και θα παραδοθεί;

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας μετά»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 28/05/2020 - 01:4010Η ΕΝΤΟΛΗ