Ψυχαγωγία

Tα δάκρυα της Αριστοτέλους on air για την...θανατική ποινή 14χρονου(ΒΙΝΤΕΟ)

Η Χριστιάνα Αριστοτέλους λυγίζει μπροστά σε ένα συγκινητικό ρεπορτάζ επιμέλειας Τάσου Ευαγγέλου, για το νεότερο άνθρωπο που καταδικάστηκε σε θάνατο στις ΗΠΑ, ηλικίας μόλις 14 ετών.

Η κατηγορία ήταν η δολοφονία δυο κοριτσιών, την οποία ομολόγησε μετά από εξαναγκασμό και στο πλαίσιο ρατσιστικής προσέγγισης του προσώπου και της δίκης εκείνης της δεκαετίας, με αποτέλεσμα να θανατωθεί.

Στην δίκη αναγκάστηκε μόνος χωρίς να έχει δικηγόρο. Μέσα σε δέκα λεπτά οι ένορκοι τον έκριναν ένοχο με την ποινή της θανατικής ποινής μέσω ηλεκτρικής καρέκλας. 70 χρόνια μετά τον θάνατο του, η υπόθεση άνοιξε και ακυρώθηκε λόγω νέων στοιχείων που τον έφεραν να είναι εκείνη την ημέρα με την αδερφή του.

Δείτε το ρεπορτάζ σε μοντάζ Κυριακής Αδάμου, το οποίο έφερε α δάκρυα της παρουσιάστριας (και όχι μόνο..)

Επόμενο άρθρο

Aριστοτέλους-Αλεξανδρινού-Ευαγγέλου:Η πρωινή γυμναστική και οι..."θυσίες"(ΦΩΤΟ)

Οι εγχώριοι celebrities του νησιού πήραν τους personal trainers και ξεκίνησαν τις κάμψεις
16/11/2019 - 12:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η "συγνώμη" της Ντόρις Κυριακίδου στη...μητέρα της Έλλη Κυριακίδου(ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή στις 21:15 στον Alpha Κύπρου ένα ακόμα συγκλονιστικό show
28/11/2019 - 20:49

Απούσα για δεύτερη ημέρα η Αριστοτέλους - Ποια την αντικατέστησε;(ΒΙΝΤΕΟ)

Μια γνώριμη γυναικεία παρουσία έκατσε στο πάνελ του "Με αγάπη Χριστιάνα"
21/11/2019 - 12:57

H Aριστοτέλους ποζάρει με τη ρόμπα της και στολίζει για τα...Χριστούγεννα(ΦΩΤΟ)

38 και σήμερα για την πιο χαρούμενη γιορτή του χρόνου
17/11/2019 - 19:44

"Ειπα ψέματα στο παιδί μου ότι είμαι σε μοναστήρι αλλά είμαι στην...φυλακή"

"Όταν μπήκα στη φυλακή νόμιζα ότι..." Συγκλονίζουν οι ιστορίες ζωής μέσα από τις Φυλακές
11/11/2019 - 17:34

Αριστοτέλους-Εφραίμ: H ζήλια στη σχέση τους και η "ερωτική εξομολόγηση"...on air

Η πρόκληση, τα extreme sports και η εμπιστοσύνη στο γάμο τους
24/10/2019 - 17:59

Τα δάκρυα της Μέγκαν Μαρκλ...on air και το ξέσπασμα για τη βασιλική ζωή(ΒΙΝΤΕΟ)

"Κανείς δεν με ρώτησε αν είμαι εντάξει...Όχι δεν είμαι και τόσο καλά"
20/10/2019 - 14:59

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ολοκληρώνεται το μεγάλο ταξίδι για τον μικρό Αντώνη και επιστρέφει Κύπρο

"Επιστρέφουμε στην Κύπρο μας γεμάτοι γνώσεις, εμπειρίες, δυνατά συναισθήματα"

Βραβεία σε άτομα και Οργανώσεις για το έργο και την προσφορά τους για τα ζώα

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το 3ο Παγκύπριο Συνέδριο του Κόμματος για τα Ζώα

Στις 17 χιλιάδες ανέρχονται τα κλοπιμαία οχήματα και πινακίδες (BINTEO)

Τα κλοπιμαία συνδέονται ως επί το πλείστον με την διάπραξη διαρρήξεων
Ελλάδα

Δεν θα υπάρξει θερμό επεισόδιο με τη Τουρκία λέει ο Σύμβουλος Εθνικής Ασφάλειας

"Δεν θα επιτρέψουμε τουρκικό γεωτρύπανο να επιχειρήσει στην ελληνική ΑΟΖ"

Οκτάχρονος «Αϊνστάιν» εντυπωσιάζει με τις επιδόσεις του στα μαθηματικά

Έχει υψηλό IQ 140 και είναι μόλις στην τρίτη Δημοτικού

Άτυπο πρόγευμα εργασίας 20 ΥΠΕΞ της ΕΕ διοργανώνει ο Ν. Δένδιας

"Εντάσσεται σε σειρά ενεργειών της διπλωματίας να στηρίξει εμπράκτως τη διεύρυνση της ΕΕ"
Διεθνή

Χιλιάδες διαδηλωτές στο Κίεβο παραμονή της συνάντησης Ζελένσκι-Πούτιν

Οι διαδηλωτές ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του κόμματος του πρώην προέδρου Πέτρο Ποροσένκο

Η 34χρονη Σάνα Μάριν η νέα Πρωθυπουργός της Φινλανδίας

H νεώτερη Πρωθυπουργός που είχε ποτέ η χώρα

tv news

Η Αλεξία απειλεί τον Νικηφόρο ότι θα αποκαλύψει όλη την αλήθεια στον Μάξιμο..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

O Νίκος οδηγεί την Κάτια κάπου απομονωμένα και προετοιμάζει τη δολοφονία της..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 09/12/2019 - 06:00DIVIDED