Ψυχαγωγία

Ραγίζει καρδιές ο Τσακνής για τον Μαχαιρίτσα: "Δεν έχω προλάβει να τον θρηνήσω"

Για τον ξαφνικό θάνατο του Λαυρέντη Μαχαιρίτσα μίλησε ο Διονύσης Τσακνής καθώς πέρα από συνεργάτες ήταν και κουμπάροι. 

Ο γνωστός και αγαπημένος τραγουδοποιός "έφυγε" σε ηλικία 63 ετών στο σπίτι του στον Πτελεό Μαγνησίας τα ξημερώματα της 9ης Σεπτεμβρίου έπειτα από καρδιακή προσβολή. Ο Διονύσης Τσακνής, σε συνέντευξη που παραχώρησε στην εκπομπή "Καλύτερα δε γίνεται" εξήγησε πόσο του κόστισε ο θάνατος του κουμπάρου του, μιας και ο Τσακνής έχει βαφτίσει την κόρη του Μαχαιρίτσα, Μαρία Κλάρα. Συγκεκριμένα, είπε:

«Ο Λαυρέντης θα ζει πάντα μέσα μου. Δεν ήμασταν απλά φίλοι, αλλά συγγενείς, τον πάντρεψα, του βάφτισα την κόρη, ξεφεύγει από αυτό που λέμε συνεργασία» ή φιλία κ.λ.π. Γίνεται συγγένεια, με ότι συνεπάγεται. Η συγγένεια θα έχει και τις κόντρες της και όλα, που όλα αυτά είναι τόσο γλυκά και τόσο πολύ μου λείπουν. Είναι τόσο νωρίς. Ξέρεις κάτι; Δεν έχω προλάβει ακόμα να τον θρηνήσω! Έχασα τη μισή ζωή μου, πέρα από την καλλιτεχνική. Μαζί γνωρίσαμε ωραία πράγματα, επιτυχημένες στιγμές, τις μοιραστήκαμε πολύ καλά και γλυκά. Αυτός είναι ο Λαυρέντης μου. Ο δικός μου Λαυρέντης».

Επόμενο άρθρο

Τζένιφερ Άνιστον: To follow στο Instagram και η "παρεξήγηση" με τον πρώην της!

Η ηθοποιός ζήτησε εξηγήσεις από τον Τζάστιν Θερού
27/10/2019 - 09:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γιάννης Κότσιρας: "Έχω θυμό με τον Λαυρέντη γιατί...μας την έκανε πολύ γρήγορα"

Η απώλεια που τον στιγμάτισε και η απελπισία που τον διακατέχει
23/12/2019 - 09:08

Η συγκινητική ανάρτηση της κόρης του Μαχαιρίτσα 40 μέρες μετά το θάνατό του

Το τραγούδι που ανάρτησε στον προσωπικό της λογαριασμό
15/10/2019 - 11:32

Ραγίζει καρδιές ο Γιάννης Κότσιρας για τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που ανάρτησε μαζί με τον φίλο του και το συγκινητικό μήνυμα
21/09/2019 - 09:47

Γιάννης Ζουγανέλης: Όσα αποκάλυψε για το τελευταίο βράδυ του Λαυρέντη Μαχαιρίτσα

Τα συγκινητικά λόγια για τον αγαπημένο του φίλο και τη σύζυγο του
16/09/2019 - 09:22

Γιάννης Ζουγανέλης: Τα συγκινητικά λόγια για τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα

"Ήταν πάντα ένα μέρος της ζωής μου. Είχε πολλά όνειρα και οράματα ακόμη..."
14/09/2019 - 13:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αυτόν ψάχνουν οι αρχές για κλοπές και διαρρήξεις στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Η Αστυνομία ζητά τη βοήθεια των πολιτών για τον εντοπισμό του

Έρχονται ακόμη πιο κρύες νύχτες τις επόμενες μέρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Ισχυρό βόρειο ρεύμα αέρα θα επηρεάσει την Κύπρο από το βράδυ της Πέμπτης

Διακόσιες καταγγελίες οδηγών στην "πρεμιέρα" των μυστικών περιπολικών (ΒΙΝΤΕΟ)

Με το κινητό τηλέφωνο στο χέρι και χωρίς ζώνη ασφαλείας οι περισσότεροι οδηγοί
Ελλάδα

ΥΠΕΞ Ελλάδας: «Έλαβα διαβεβαίωση ότι η Ε.Ε. θεωρεί παράνομα τα Μνημόνια»

Ο Ν. Δένδιας εξέφρασε την ενόχληση της ελληνικής πλευράς για μη συμμετοχή στο Βερολίνο

Το "ευχαριστώ" Χαφτάρ σε Μητσοτάκη και Δένδια μετά τη Διάσκεψη του Βερολίνου

"Η διπλωματική παρουσία τους ήταν συντριπτικά ευεργετική για τον λαό της Λιβύης"

Θετικές οι πρώτες αντιδράσεις από την Αθήνα για το αποτέλεσμα της Διάσκεψης

«Είναι επίσης θετική η δέσμευση όλων των συμμετεχόντων για τήρηση του εμπάργκο όπλων»
Διεθνή

Τεχεράνη: Ρίξαμε δύο πυραύλους κατά του ουκρανικού Boeing

Τι αναφέρει η προκαταρκτική έρευνα της Ιρανικής Υπηρεσίας Πολιτικής Αεροπορίας

Αυτό είναι το προφίλ του νέου ηγέτη του Ισλαμικού Κράτους (ΦΩΤΟ)

Είναι ένας εκ των ιδρυτών και κυριότερους ιδεολόγους της Οργάνωσης

Ρεκόρ ανθρωποκτονιών στο Μεξικό το 2019

Πάνω από 30 χιλιάδες άνθρωποι σκοτώθηκαν σε επεισόδια βίας

tv news

Μάξιμος και Νικηφόρος βρίσκονται σε δεινή θέση, με τους τοκογλύφους να πιέζουν..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Ο Χατζής προχωράει το σχέδιό του να απομακρύνει την Μαρίνα από τον Μιχάλη...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 21/01/2020 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ