Ψυχαγωγία

Ραγίζει καρδιές ο Τσακνής για τον Μαχαιρίτσα: "Δεν έχω προλάβει να τον θρηνήσω"

Για τον ξαφνικό θάνατο του Λαυρέντη Μαχαιρίτσα μίλησε ο Διονύσης Τσακνής καθώς πέρα από συνεργάτες ήταν και κουμπάροι. 

Ο γνωστός και αγαπημένος τραγουδοποιός "έφυγε" σε ηλικία 63 ετών στο σπίτι του στον Πτελεό Μαγνησίας τα ξημερώματα της 9ης Σεπτεμβρίου έπειτα από καρδιακή προσβολή. Ο Διονύσης Τσακνής, σε συνέντευξη που παραχώρησε στην εκπομπή "Καλύτερα δε γίνεται" εξήγησε πόσο του κόστισε ο θάνατος του κουμπάρου του, μιας και ο Τσακνής έχει βαφτίσει την κόρη του Μαχαιρίτσα, Μαρία Κλάρα. Συγκεκριμένα, είπε:

«Ο Λαυρέντης θα ζει πάντα μέσα μου. Δεν ήμασταν απλά φίλοι, αλλά συγγενείς, τον πάντρεψα, του βάφτισα την κόρη, ξεφεύγει από αυτό που λέμε συνεργασία» ή φιλία κ.λ.π. Γίνεται συγγένεια, με ότι συνεπάγεται. Η συγγένεια θα έχει και τις κόντρες της και όλα, που όλα αυτά είναι τόσο γλυκά και τόσο πολύ μου λείπουν. Είναι τόσο νωρίς. Ξέρεις κάτι; Δεν έχω προλάβει ακόμα να τον θρηνήσω! Έχασα τη μισή ζωή μου, πέρα από την καλλιτεχνική. Μαζί γνωρίσαμε ωραία πράγματα, επιτυχημένες στιγμές, τις μοιραστήκαμε πολύ καλά και γλυκά. Αυτός είναι ο Λαυρέντης μου. Ο δικός μου Λαυρέντης».

Επόμενο άρθρο

Τζένιφερ Άνιστον: To follow στο Instagram και η "παρεξήγηση" με τον πρώην της!

Η ηθοποιός ζήτησε εξηγήσεις από τον Τζάστιν Θερού
27/10/2019 - 09:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γιάννης Κότσιρας: "Έχω θυμό με τον Λαυρέντη γιατί...μας την έκανε πολύ γρήγορα"

Η απώλεια που τον στιγμάτισε και η απελπισία που τον διακατέχει
23/12/2019 - 09:08

Η συγκινητική ανάρτηση της κόρης του Μαχαιρίτσα 40 μέρες μετά το θάνατό του

Το τραγούδι που ανάρτησε στον προσωπικό της λογαριασμό
15/10/2019 - 11:32

Ραγίζει καρδιές ο Γιάννης Κότσιρας για τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που ανάρτησε μαζί με τον φίλο του και το συγκινητικό μήνυμα
21/09/2019 - 09:47

Γιάννης Ζουγανέλης: Όσα αποκάλυψε για το τελευταίο βράδυ του Λαυρέντη Μαχαιρίτσα

Τα συγκινητικά λόγια για τον αγαπημένο του φίλο και τη σύζυγο του
16/09/2019 - 09:22

Γιάννης Ζουγανέλης: Τα συγκινητικά λόγια για τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα

"Ήταν πάντα ένα μέρος της ζωής μου. Είχε πολλά όνειρα και οράματα ακόμη..."
14/09/2019 - 13:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αντιδρούν οι κυνηγοί για την απαγόρευση διακίνησης οχημάτων σε δασικούς δρόμους

Ζητούν την παύση Κώστα Καδή και προειδοποιούν με μαζικές κινητοποιήσεις

56 χρόνια μετά τη θυσία των ηρώων της Τυλληρίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Ήταν η πρώτη οργανωμένη απόπειρα της Τουρκίας να πλήξει την εδαφική ακεραιότητα της Κύπρου

«Ζήσαμε πολύ δύσκολα, είδαμε παιδιά να ζητούν φαγητό στη μέση του δρόμου» (VID)

Η απεσταλμένη του Alpha στη Βηρυτό περιγράφει όσα έζησε στην δοκιμαζόμενη πόλη
Ελλάδα

Νέα μέτρα ενεργοποιεί το ρεκόρ κρουσμάτων κορωνοϊού στην Ελλάδα

Τί αναμένεται να ανακοινώσουν οι αρμόδιοι για αναχαίτιση της αναζωπύρωσης της πανδημίας

Σε επιφυλακή η Αθήνα λόγω κινητικότητας του τουρκικού στόλου και Oruc Reis

Τουρκική Navtex για άσκηση με πραγματικά πυρά στη θάλασσα μεταξύ Καστελόριζου και Ρόδου
Διεθνή

Ένοπλοι σκότωσαν 6 Γάλλους τουρίστες, τον οδηγό και τον ξεναγό τους

«Τους έκλεισαν τον δρόμο και τους σκότωσαν» σε ένα καταφύγιο καμηλοπαρδάλεων

Πιθανόν ξένοι εργαζόμενοι πολλά από τα θύματα που δεν έχουν αναγνωριστεί

"Πρόκειται για δύσκολο καθήκον που θα πάρει καιρό" λέει ο περιφερειάρχης της Βηρυτού

«Παραμένω ανήσυχος για τις παραβιάσεις της Τουρκίας στις ΑΟΖ Κύπρου και Ελλάδας»

Κάλεσε τις ΗΠΑ να μιλήσουν ξεκάθαρα για τις παραβιάσεις ο Μενέντεζ

tv news

Δείτε σε πέντε τηλεταινίες όλα τα επεισόδια της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»

Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, ίντριγκες, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 10/08/2020 - 09:00ALPHA ΠΑΝΤΟΥ