Ψυχαγωγία

Ονούφριος Σωκράτους: "Είχα δεχθεί ηλικιακό ρατσισμό από συνάδελφο" (BINTEO)

O Ονούρφιος Σωκράτους βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μεταξύ άλλων μίλησε για την κριτική που δέχτηκε, η οποία ήταν πιο έντονη στην αρχή της καριέρας του, όπως ανέφερε.

"Δεν ήταν ιδιαίτερα αυστηροί μαζί μου μόνο στη αρχή, όταν άρχιζα σε αυτό το χώρο και το είχα πει και σε ένα συνάδελφο μου που τώρα πια αποκαταστήσαμε τις σχέσεις μας. Του είχα πει πως αυτό που κάνει είναι "ηλικιακός ρατσισμός", δηλαδή το αν εμπνέει κάποιος εμπιστοσύνη ή όχι λόγω της ηλικίας του για να φέρει εις πέρας ένα ρεπορτάζ δεν έχει να κάνει ρόλο η ηλικία, αλλά το επίπεδο και οι γνώσεις του. Έχω δει νέους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν τη δουλειά τους και τη ζωή τους με απίστευτη ωριμότητα"

Ο γνωστός δημοσιογράφος δεν δίστασε να αποκαλύψει πως το παρελθόν ήταν πολλές οι περιπτώσεις που δεν αντάλλαζε ούτε καλημέρα με συναδέλφους, λόγω του ότι η κατάσταση που αναπτύχθηκε ήταν τοξική.

"Ήταν μια κατάσταση η οποία δημιουργήθηκε και ήταν αρνητική και δεν ανταλλάζαμε ούτε καλημέρα. Δεν ένιωθα ότι θα έπρεπε να δώσω εξηγήσεις σε οποιοδήποτε συνάδελφο, αφού γνώριζα πως ήταν τα δεδομένα εκείνης της κατάστασης. Τα είχα πει μια φορά εκεί που έπρεπε να τα πω και από κει και πέρα δεν ήμουν απολογητής για οτιδήποτε ακολουθούσε. Εγώ έκανα τη δουλειά μου. Ένα γεια δοκίμασα να πω στην αρχή, αλλά όταν δεν έχεις ανταπόκριση σιγά"

Δείτε το απόσπασμα στο βίντεο που ακολουθεί:

Επόμενο άρθρο

"Σύμφωνα με τις γραφές, τώρα είναι τα ύστερα του κόσμου" (ΒΙΝΤΕΟ)

To "24 ΩΡΕΣ" ταξιδεύει στη Μονή Αγίου Γερασίμου του Ιορδανίτη στην έρημο των ΘΑΥΜΑΤΩΝ
19/02/2020 - 15:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

«Σε ευχαριστώ γιατί με το όνομα σου έφτιαξα κι εγώ το δικό μου» (ΦΩΤΟ)

Ο «Μαραντόνα» μίλησε στο AlphaNews για τον Μαραντόνα, τη δουλειά του και... το όνομα του
27/11/2020 - 09:16

Γρηγόρη: «Δεν ανησυχούμε, η ομάδα θα ανακάμψει»

Όλα όσα ανέφερε ο αναπληρωτής πρόεδρος της Ομόνοιας
23/11/2020 - 22:22

Γ. Παπαδοπούλου: "Δυσκολεύομαι να διαχειριστώ τις αδικίες που δέχεται ο Νικόλας"

Μιλά για όλα και αποκαλύπτει πως καταφέρνει να διατηρεί τις ισορροπίες στην ζωή της
21/11/2020 - 09:00

Πηλακούτας στo AlphaNews.Live: «Παρεξηγημένη προσωπικότητα ο Κετσπάγια»

Μίλησε στην ιστοσελίδα μας για τα τέσσερα χρόνια παρουσίας του στην Ανόρθωση
11/11/2020 - 17:00

Babyboom για την Μαριάννα Παινέση! Είναι έγκυος στο πρώτο της παιδί

Το νέο κεφάλαιο στη ζωή της και η παραδοχή
10/11/2020 - 08:54

ΜακΚάρθι: «Πρόκληση να οδηγήσω τον ΑΠΟΕΛ ξανά στις επιτυχίες» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πρώτη συνέντευξη του νέου τεχνικού του ΑΠΟΕΛ στο επίσημο κανάλι της ομάδας
08/11/2020 - 13:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κάθε σπίτι και ένας Αντρέας...φέτος μια αλλιώτικη γιορτή (ΒΙΝΤΕΟ)

Ευχές μέσω τηλεφώνου, ανθοδέσμες και κεραστικά είχαν την τιμητική τους

Αυξήθηκαν οι υποθέσεις παιδικής πορνογραφίας σε σχέση με πέρσι

Αποτροπιασμό και φρίκη προκαλούν τα στοιχεία - Συνήθως πρόκειται για άτομα νεαρής ηλικίας

Αύξηση 50% στα περιστατικά ενδοοικογενιακής βίας εξαιτίας της πανδημίας

Oι αριθμοί σοκάρουν...Mέχρι στιγμής για το 2020 οι καταγγελίες έφτασαν τις 4537
Ελλάδα

Καλύτερη η εικόνα σήμερα με τα νέα κρούσματα στην Ελλάδα

Ανακοινώθηκαν 1.044 θετικά περιστατικά αλλά καταγράφηκαν άλλοι 85 θάνατοι

"Μεγάλη επιτυχία" το rapid τεστ που ανέπτυξαν Έλληνες επιστήμονες

"Αποδεικνύει ότι η Ελλάδα μπορεί να παράγει η ίδια τεχνογνωσία" τονίζει ο Μητσοτάκης

«Έχω όπλο γιατί κινδυνεύω», είπε ο Νότης Σφακιανάκης στους αστυνομικούς

Ο Αλέξης Κούγιας ανέλαβε την υπεράσπιση του τραγουδιστή που συνελήφθη
Διεθνή

Kαθολική απαγόρευση κυκλοφορίας τα Σαββατοκύριακα στην Τουρκία

Τα νέα μέτρα για αναχαίτιση της πανδημίας τίθονται σε εφαρμογή αύριο Τρίτη

Ανησυχίες Π.Ο.Υ ότι ο κόσμος κινδυνεύει να βρεθεί αντιμέτωπος με νέες πανδημίες

"Αν αγνούμε την πραγματικότητα... είναι πιθανόν να βιώσουμε τα ίδια ή και χειρότερα"

Ερντογάν: "Επιτίθενται στις έρευνές μας στη Μεσόγειο αλλά δεν θα πετύχουν"

Επιτέθηκε και στο Παρίσι δηλώνοντας πώς όσοι τους κατηγορούν "παίζουν τους 3 πιθήκους"

tv news

Η Αγγελική έρχεται πρόσωπο με πρόσωπο με τον τέταρτο από το βράδυ του βιασμού...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

Η Μάγδα λέει στον Αιμίλιο πως θέλει να προχωρήσουν σε προσπάθεια εξωσωματικής...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 01/12/2020 - 00:00ΑΓΓΕΛΙΚΗ