Ψυχαγωγία

“Μίλα μου βρόμικα..”: Ήξερες ότι το «Ν» οξυγονώνει τον εγκέφαλο;

Το «Μίλα μου βρόμικα» ήρθε στο Alpha Reel για να μας χαρίσει πολλές στιγμές γέλιου αλλά και να μας επιμορφώσει με τον πιο διασκεδαστικό τρόπο.

Η  νέα online σειρά 12 αυτοτελών επεισοδίων ήρθε με ιδιαίτερο χιούμορ, για να βοηθήσει το κοινό να αποκτήσει υγιείς απόψεις και στάσεις για τη γλώσσα. Κωμικά στοιχεία και επιμορφωτικός χαρακτήρας -δύο σε ένα δηλαδή- ετοιμάζονται να προσφέρουν ένα τεχνικά και αισθητικά άρτιο αποτέλεσμα!

Τι θα δούμε και τι θα μάθουμε λοιπόν στο δεύτερο επεισόδιο της σειράς;

Το δεύτερο επεισόδιο έρχεται να μας προσφέρει ακόμη περισσότερο γέλιο με τις περιπέτειες ενός σκοτεινού, σούπερ ήρωα. Ο ήρωας μας, αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα με την μύτη του και επισκέπτεται τον γιατρό. Ο «ειδικός» κάνει την διάγνωσή του και η «αγωγή» που δίνει στον ασθενή συνιστά χρήση του «Ν» στο λεξιλόγιο του καθώς έτσι οξυγονώνεται καλύτερα ο εγκέφαλος μας.

Δείτε με ένα… κλικ το δεύτερο επεισόδιο της σειράς 

https://www.alphacyprus.com.cy/shows/a-reel/milamouvromika/webtv/epeisodio-2-n-oxygononei-ton-egkefalo

 

Επόμενο άρθρο

H πρώτη φωτογραφία του Ryan Gosling ως Ken

Η πρώτη φωτογραφία του ηθοποιού ως κούκλος Ken
16/06/2022 - 16:25

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μίλα Μου Βρόμικα…Καθαρά: Πώς θα βοηθήσεις κάποιον που τραυλίζει;

Το 7ο επεισόδιο της σειράς είναι ήδη διαθέσιμο!
21/07/2022 - 13:53

”Μίλα μου βρόμικα…”: Είναι η ελληνική γλώσσα πλουσιότερη από άλλες;

Το πέμπτο επεισόδιο της online σειράς, είναι εδώ!
07/07/2022 - 13:54

“Μίλα μου βρόμικα…”: Εσύ ήξερες γιατί παρακούμε τα τραγούδια;

Το τρίτο επεισόδιο της online σειράς, είναι εδώ!
24/06/2022 - 12:37

"Μίλα μου βρόμικα...": Η μεγάλη πρεμιέρα στο Alpha Reel...είναι γεγονός (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν ακόμη σκέφτεσαι πώς προέκυψε αυτή η σειρά, το σκεπτικό δεν ήταν και πυρηνική φυσική
09/06/2022 - 16:41

«Mίλα μου βρόμικα» μέσα από το… Alpha Reel με 12 αυτοτελή επεισόδια(ΒΙΝΤΕΟ)

Έτσι για να φλεξάρεις στην παρέα, κάνε κλικ στο alphacyprus.com.cy και...Mίλα μου βρόμικα
08/06/2022 - 14:21

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μάχη για τη ζωή του δίνει το εντεκάχρονο αγοράκι από το Λιοπέτρι

Εκτινάχθηκε από το αυτοκίνητο της γιαγιάς του

Η 15χρονη Ζήνα απουσιάζει από τον χώρο διαμονής της στη Λευκωσία

Δώστε πληροφορίες και βοηθήστε την Αστυνομία να την εντοπίσει

Αποσύρονται από την κυπριακή αγορά δυόσμος και βασιλικός

Ανιχνεύθηκε σέλινο χωρίς να αναφέρεται στη συσκευασία
Ελλάδα

Ερντογάν προς Μητσοτάκη: Ότι και να κάνετε είμαστε έτοιμοι να απαντήσουμε

«Ο Έλληνας Πρωθυπουργός ζητά βοήθεια από ΗΠΑ, απέναντι σε ποιον; Εναντίον της Τουρκίας»

ΒΙΝΤΕΟ: Εδώ έζησε ο Άγιος Παϊσιος τα παιδικά του χρόνια, πρόσφυγας στην Κόνιτσα

Επίσκεψη του AlphaNews.Live στην οικία του και ξενάγηση από τον ανηψιό του Χρήστο Εζνεπίδη

Μητσοτάκης: Τα σύνορά μας έχουν χρώμα γαλανό όχι γκρίζο

"Έλληνες και Τούρκοι είναι φίλοι, που θέλουν να ζουν και να προκόβουν ειρηνικά"
Διεθνή

Πλαφόν στο φυσικό αέριο: Σκληρή μάχη για ανάσα στα ευρωπαϊκά νοικοκυριά

Ναι από Κομισιόν για το όγδοο πακέτο κυρώσεων κατά της Μόσχας

Ρωσία: Πρώτη ποινική δίωξη σε 32χρονο που αρνήθηκε να υπογράψει το φύλλο πορείας

Ο δικηγόρος του "υπόπτου αποφυγής της επιστράτευσης" ζήτησε να σταματήσει η δίωξη

ΟΠΕΚ+: Αποφάσισε μείωση της παραγωγής πετρελαίου κατά 2 εκατ. βαρέλια ημερησίως

Εκπρόσωποι του ΟΠΕΚ+ αποφάσισαν περαιτέρω μείωση της παραγωγής με στόχο την ενίσχυση τιμών

tv news

«Η Γη Της Ελιάς» Β’ κύκλος

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις περιλήψεις των τελευταίων ανατρεπτικών επεισοδίων
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα