Ψυχαγωγία

”Μίλα μου βρόμικα…”: Είναι η ελληνική γλώσσα πλουσιότερη από άλλες;

Το «Μίλα μου βρόμικα» ήρθε στο Alpha Reel για να μας χαρίσει πολλές στιγμές γέλιου αλλά και να μας επιμορφώσει με τον πιο διασκεδαστικό τρόπο.

Η νέα online σειρά 12 αυτοτελών επεισοδίων ήρθε με ιδιαίτερο χιούμορ, για να βοηθήσει το κοινό να αποκτήσει υγιείς απόψεις και στάσεις για τη γλώσσα. Κωμικά στοιχεία και επιμορφωτικός χαρακτήρας -δύο σε ένα δηλαδή- ετοιμάζονται να προσφέρουν ένα τεχνικά και αισθητικά άρτιο αποτέλεσμα!

Τι θα δούμε και τι θα μάθουμε στο πέμπτο επεισόδιο της σειράς;

1

1

1

Λένε ότι τα ελληνικά είναι η πλουσιότερη γλώσσα στον κόσμο διότι η λέξη «φιλότιμο» δεν μεταφράζεται σε άλλες γλώσσες. Υπάρχει επιστημονική απόδειξη ότι υπάρχουν γλώσσες πιο πλούσιες από άλλες; Αν ισχύει, είναι όντως η ελληνική; Και τι σχέση έχει με όλα αυτά η Πυθία;

Τι ισχύει τελικά; Δείτε το νέο επεισόδιο “Μίλα μου βρόμικα…καθαρά“.

Επόμενο άρθρο

Νίκος Χριστοδουλίδης: Έτσι ευχήθηκε στην σύζυγό του για την επέτειο γάμου τους!

Οι φωτογραφίες που δημοσίευσε για την επέτειο γάμου
07/07/2022 - 13:32

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μίλα Μου Βρόμικα…Καθαρά: Πώς θα βοηθήσεις κάποιον που τραυλίζει;

Το 7ο επεισόδιο της σειράς είναι ήδη διαθέσιμο!
21/07/2022 - 13:53

“Μίλα μου βρόμικα…”: Εσύ ήξερες γιατί παρακούμε τα τραγούδια;

Το τρίτο επεισόδιο της online σειράς, είναι εδώ!
24/06/2022 - 12:37

“Μίλα μου βρόμικα..”: Ήξερες ότι το «Ν» οξυγονώνει τον εγκέφαλο;

Το δεύτερο επεισόδιο της online σειράς, είναι ακόμη πιο ξεκαρδιστικό
16/06/2022 - 16:43

"Μίλα μου βρόμικα...": Η μεγάλη πρεμιέρα στο Alpha Reel...είναι γεγονός (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν ακόμη σκέφτεσαι πώς προέκυψε αυτή η σειρά, το σκεπτικό δεν ήταν και πυρηνική φυσική
09/06/2022 - 16:41

«Mίλα μου βρόμικα» μέσα από το… Alpha Reel με 12 αυτοτελή επεισόδια(ΒΙΝΤΕΟ)

Έτσι για να φλεξάρεις στην παρέα, κάνε κλικ στο alphacyprus.com.cy και...Mίλα μου βρόμικα
08/06/2022 - 14:21

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χειροπέδες σε 23χρονο στη Λεμεσό για υπόθεση κατοχής παιδικής πορνογραφίας

Προηγήθηκε λήψη πληροφορίας στον Κλάδο Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος μέσω της EUROPOL

«Καμπάνα» σε 19χρονο για κατοχή αδασμολόγητου καπνού ναργιλέ

Οι Αρχές εντόπισαν τον καπνό μετά από έλεγχο στο όχημά του, επιβλήθηκε εξώδικο 1,200 ευρώ

Διευκρινίσεις ΟΚΥπΥ σε σχέση με τις αιτήσεις για θέσεις Νοσηλευτικών Λειτουργών

Δείτε ποιοι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να επαναλάβουν τη διαδικασία υποβολής αίτησης
Ελλάδα

Ανδρουλάκης: Να ανακοινωθεί άμεσα ο λόγος παρακολούθησής μου από την ΕΥΠ

Κλιμακώνεται η πολιτική αντιπαράθεση με φόντο την υπόθεση των παρακολουθήσεων στην Ελλάδα

ΦΩΤΟ: Συναγερμός στην Ελλάδα λόγω πυρκαγιάς στο Λογγίτσι Φθιώτιδας

Στη «μάχη» για την κατάσβεση της πυρκαγιάς 31 πυροσβέστες και πέντε αεροσκάφη

Μητσοτάκης για υπόθεση Ανδρουλάκη: "Ήταν λάθος, δεν το γνώριζα"

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός κατέθεσε τέσσερα πεδία αλλαγών στην ΕΥΠ που προτείνει η κυβέρνηση
Διεθνή

Η Πολωνία έδωσε καθεστώς προστασίας στους περισσότερους Ουκρανούς πρόσφυγες

Τι καταδεικνύουν τα στοιχεία της Eurostat για τον Ιούνιο

Ιταλία: Αρχίζει η εμβολιαστική καμπάνια για την ευλογιά των πιθήκων

Tο πρώτο κρούσμα στην Ιταλία καταγράφηκε στις 20 Μαΐου

ΒΙΝΤΕΟ: Σε ρινγκ μετέτρεψαν το πλατό του TV100 βουλευτής και δημοσιογράφος

Μπουνιές, χτυπήματα και λιποθυμίες on air με "φόντο" τον φυλακισμένο Σελαχετίν Ντεμιρτάς

tv news

«Kitchen Lab» με τον Άκη Πετρετζίκη! Καθημερινά με νέες πεντανόστιμες συνταγές!

Ο Άκης ανοίγει το εργαστήρι μαγειρικής του, τον χώρο όπου γεννιούνται γεύσεις!
Alpha TV Κύπρου

«Σκοτεινή θάλασσα» Nέα δραματική σειρά μυστηρίου καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Η απώλεια και η αναζήτηση της λύτρωσης των ηρώων σε ένα κοινωνικό δράμα...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 08/08/2022 - 20:00ALPHA NEWS