Ψυχαγωγία

Μαχαιρίτσας για τραγούδι "Mama":"Δεν το έχω ακούσει αλλά ξέρω πως είναι αηδία"

Για την επιτυχία που σημειώνουν οι νέοι καλλιτέχνες μέσα από το Youtube μίλησε ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό  «Grande» ενώ δε δίστασε να αποκαλύψει ότι δεν έχει ακούσει το τραγούδι "Mama", που πλέον ακούγεται παντού και σημειώνει τεράστια επιτυχία. 

Διαβάστε απόσπασμα από τη συνέντευξη:

Τα νέα παιδιά πια διασκεδάζουν με τραγούδια που μιλούν για ναρκωτικά χρήμα, υλισμό, αυτοκίνητα, γκόμενες. Πολλοί λένε ότι η χιπ χοπ, η τραπ μουσική είναι το πλέον ανερχόμενο είδος, η ροκ της νέας γενιάς. Συμφωνείτε;

«Δεν είναι τυχαίο ότι ο δημοφιλέστερος σε πωλήσεις νούμερο ένα -τα τελευταία είκοσι χρόνια, με διαφορά πρώτου, παγκοσμίως, είναι ο Eminem. Το φοβερό είναι ότι δεύτερος με μεγάλη διαφορά επίσης, από τους υπόλοιπους είναι ο Ρaul McCrtney. Mιλάμε για πωλήσεις, όχι για το ποιος είναι καλός ή κακός. Εντάξει, και αυτό όμως το πράγμα η rap, το hip hop, χωρίζονται σε καλή και κακή μουσική. Είναι άλλο πράγμα οι Active Member και άλλο πράγμα τα παιδιά αυτά που βγαίνουν στα μαγαζιά με τις τραγουδιστριούλες, που ανεβαίνουν πάνω στη σκηνή και ραπάρουν. Δεν είναι το ίδιο, μην τρελαθούμε».

Το Μama το έχετε ακούσει;

«Δεν το έχω ακούσει, όχι. Όταν βλέπω τραγούδια στο youtube που έχουν μέσα σε τρεις μέρες δύο εκατομμύρια views, δεν τα ακούω».

Γιατί δεν τα ακούτε;

«Γιατί ξέρω εκ των πραγμάτων ότι πρόκειται να είναι αηδία. Μια ηλιθιότητα. Μπορεί και να μην είναι, αλλά λέω τώρα… Γιατί συνήθως, για να φτάσει το κοινό στα δύο και τρία εκατομμύρια views, σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Είναι σαν να βγαίνει ο τραγουδιστής, ξεβράκωτος στην πίστα και να γίνεται χαμός. Κάπως έτσι μου φαίνεται».

Επόμενο άρθρο

Δέσποινα Βανδή: Η έκπληξη των παιδιών της για τα γενέθλια της! (ΦΩΤΟ)

Η τραγουδίστρια μας δείχνει για πρώτη φορά τον γιο της, Γιώργο
22/07/2019 - 09:06

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αγνώριστος! Δείτε πως ήταν ο Sin boy πριν γίνει διάσημος (ΦΩΤΟ)

Η μεγάλη αλλαγή στην εμφάνιση του τραγουδιστή της μεγάλης επιτυχίας "Mama"
31/07/2019 - 17:03

Ο Σοφοκλής Κασκαούνιας παρουσιάζει την δική του εκδοχή για το... "Mama" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο γνωστός Κύπριος ηθοποιός τρολάρει το τραγούδι που έγινε viral με τον δικό του τρόπο
03/07/2019 - 13:27

Καθηγητής μαθηματικών διασκεύασε το... "Μama" και έγινε viral! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου
09/06/2019 - 18:38

Ο Λούης σχολιάζει τον... "Sin boy" και το "Μama"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ξεκαρδιστικές ατάκες του γνωστού stand up comedian για το τραγούδι που έγινε viral
25/05/2019 - 16:46

Αυτό είναι το όνειρο του τραγουδιστή του... "Mama"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η επίθεση του "Sin boy" στον Αντώνη Κανάκη
16/05/2019 - 13:21

Ο "Υποχθόνιος" συνάντησε τον Τσίπρα και του εξήγησε τι σημαίνει..."Mama"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο πρωθυπουργός φάνηκε να γνωρίζει το τραγούδι-φαινόμενο
16/05/2019 - 10:52

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άμεσες ενέργειες Υπουργείου Υγείας για εισαγωγή φαρμάκου για τον μικρό Αντώνη

Τι αναφέρει σε γραπτή ανακοίνωση για πλήρη κάλυψη των εξόδων θεραπείας του παιδιού

Μέχρι την οικία του 44χρονου που χάθηκε στη θάλασσα οι έρευνες των Αρχών (ΦΩΤΟ)

"Χτενίζουν" θάλασσα και στεριά για να εντοπίσουν τα ίχνη του αγνοούμενου άνδρα

Φέρνουν το φάρμακο για τον μικρό Αντώνη στην Κύπρο από το εξωτερικό (ΦΩΤΟ)

Χαρά εκφράζει ο ΠτΔ για την κάλυψη των εξόδων θεραπείας του παιδιού από το κράτος
Ελλάδα

"Το έβλεπαν να πετά χαμηλά και φώναζαν για να το δείξουν στα παιδιά τους" (VID)

Συγκλονιστική μαρτυρία δημοσιογράφου για την μοιραία πτώση του ελικοπτέρου στον Πόρο

Πτήση θανάτου για τους επιβάτες του ελικοπτέρου που συνετρίβη στον Πόρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανασύρθηκαν τρείς σοροί ενώ στο νησί έχει προκληθεί black out από την αποκοπή καλωδίων

Νεκροί από την πτώση ελικοπτέρου στη θαλάσσια περιοχή του Πόρου (ΦΩΤΟ)

Σε εξέλιξη έρευνες των ελληνικών αρχών για τον εντοπισμό σορών και τυχών επιζόντων
Διεθνή

Συρία: Αποφασισμένος ο Άσαντ να ελευθερώσει τα εδάφη από τρομοκράτες (ΧΑΡΤΗΣ)

«Μην παίζετε με τη φωτιά», το μήνυμα της Άγκυρας προς το καθεστώς

Απίστευτες εικόνες καταστροφής στις Κανάριες Νήσους (ΦΩΤΟ)

9000 ντόπιοι και τουρίστες εκκενώθηκαν από το Σάββατο

Aυτό είναι το μεγαλύτερο πλοίο-νοσοκομείο στον κόσμο

Έριξε άγκυρα στην Κολομβία για να δώσει φροντίδα σε μετανάστες

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 21/08/2019 - 11:30ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ