Ψυχαγωγία

Καπουτζίδης: Αποκάλυψε το λόγο που μίλησε ανοιχτά για τη σεξουαλικότητα του

1

ΟΓιώργος Καπουτζίδης έδωσε μια έφ’ όλης της ύλης συνέντευξη στην εκπομπή “Προσωπικά” και την Έλενα Κατρίτση και εξήγησε για πρώτη φορά τον λόγο που μίλησε με ειλικρίνεια για την σεξουαλικότητά του.

Ο παρουσιαστής ανέφερε αρχικά: “Νομίζω ότι πήρα την απόφαση να είμαι πιο συγκεκριμένος και πιο σαφής γιατί κατάλαβα ότι είχα το χρόνο να μπορέσω να δω τα πράγματα πιο ήρεμα και διαφορετικά. Όντως μιλάω πιο ανοιχτά και νομίζω ότι αυτό που κάνω βοηθάει και άλλους ανθρώπους και αυτός είναι ο λόγος που το κάνω.”

“Είναι πολλοί άνθρωποι που μου στέλνουν μηνύματα και μου λένε ότι τους βοηθάει αυτό που κάνω. Οι ομοφυλόφιλοι άνθρωποι ζουν πίσω από μια διαχωριστική γραμμή που το μόνο που φέρνει είναι μίση και δυστυχία. Έτσι όπως το βλέπω θεωρώ ότι αυτή δεν εξυπηρετεί κάτι. Δεν θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει αυτή η διαχωριστική γραμμή, συμπλήρωσε στη συνέχεια ο παρουσιαστής και σεναριογράφος.

Τέλος, αποκάλυψε ότι δεν δέχεται μηνύματα μόνο από ομοφυλόφιλους: “Τα μηνύματα που έχω λάβει δεν είναι μόνο από γκέι ανθρώπους. Είναι μηνύματα από ανθρώπους που έχουν δεχτεί άδικες συμπεριφορές και διαχωρισμούς κάθε είδους στη ζωή τους.”

 

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Θύελλα αντιδράσεων για την καμπάνια Καπουτζίδη "πες το ναι"

Η επιστολή που έστειλαν 7 ιερείς στον πρωθυπουργό
02/05/2022 - 15:42

Καταπέλτης ο Καπουτζίδης για Μουτσινά: "Κοροϊδεύει κόσμο για το ντύσιμό τους..."

Μπορεί να μην αναφέρθηκε στο ονομά του, αλλά τον φωτογράφισε!
15/11/2021 - 14:19

"Αν ο σύντροφός μου...": O Καπουτζίδης απαντά στο ενδεχόμενο να αποκτήσει παιδί

Παραχώρησε συνέντευξη στον Γρηγόρη Αρναούτογλου και στην εκπομπή “Τhe 2 night show”
07/05/2021 - 10:30

Ο Καπουτζίδης μας "έβαλε" στη cozy βεράντα του εξοχικού του στην Αίγινα (ΦΩΤΟ)

Ένα υπέροχο σπίτι με ανεμπόδιστη θέα στη θάλασσα
27/04/2021 - 12:45

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ανοίγει την καρδιά του ο Αχιλλέας: "Φορούσες εκείνο το γλυκό χαμόγελο..." (VID)

Το συγκλονιστικό ποίημα που ανήρτησε ο γιος της Ζέτας Αιμιλιανίδου

"Μυρίζει" καλοκαίρι: Συνωστισμός στις παραλίες με τον πρώτο μίνι καύσωνα (VID)

Η αναζήτηση δροσιάς στη θάλασσα ήταν επιβεβλημένη αφού ο υδράργυρος έφτασε τους 38 βαθμούς

"Σιωπηλή πανδημία": Αυξήθηκαν κατά 37% οι κλήσεις για ενδοοικογενειακή βία (VID)

Τον Μάρτιο του 2020 υπήρχαν δέκα αναφορές την ημέρα - Στέλνει μήνυμα αλλαγής η Βουλή
Ελλάδα

Γιατροί και γραφεία τελετών συγκάλυπταν θανάτους σε παράνομο γηροκομείο

Πώς η ΕΛ.ΑΣ ανακάλυψε το γηροκομείο της "φρίκης" – Σοκάρουν οι καταγγελίες

Νεκρή στο σπίτι της βρέθηκε 77χρονη στη Σαλαμίνα, εξετάζεται ο γιος της

Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες το θυμα είχε πολλαπλές εκδορές
Διεθνή

Είκοσι έξι αγνοούμενοι μετά το ναυάγιο πορθμείου στο στενό Μακασάρ

Το πλοίο χτυπιόταν από τα κύματα και την κακοκαιρία και κατέληξε να βυθιστεί

Ιράν για ελληνικά τάνκερ: "Δεν κρατείται το πλήρωμα, είναι όλοι καλά"

Τι μετέδωσε το ιρανικό πρακτορείο ειδήσεων Tasnim News

Απαράδεκτη η κατάληψη των δύο ελληνικών πλοίων, λέει το Φόρειν Όφις

"Το Ηνωμένο Βασίλειο έχει δεσμευτεί για την ασφάλεια της ναυτιλίας στα στενά του Ορμούζ"

tv news

Ο Στέφανος έχει αρχίσει να σκέφτεται το ενδεχόμενο να φύγει στην Ισπανία...

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις περιλήψεις των νέων ανατρεπτικών επεισοδίων
Alpha TV Κύπρου

O Άγγελος ανακαλύπτει το μυστικό της Αργυρώς και η αντίστροφη μέτρηση αρχίζει...

«Σασμός» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις της νέας ερωτικής δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 29/05/2022 - 06:0060' ΕΛΛΑΔΑ